Okunma

Kanada, AMD’ye Kucak Açtı


12 Şubat 2010 Cuma 08:30
Kanada, AMD’ye Kucak Açtı

AMD tarafından yapılan açıklamada, Kanada Ontario Eyaleti Ticaret ve Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ile varılan prensip anlaşması sonucunda, AMD Kanada’ya Yeni Nesil Meslekler Fonu’ndan beş yıl süreli, 56,4 milyon Kanada doları (79,7 milyon TL) tutarında hibe verileceğini açıkladı.

Hibenin, AMD’nin Markham şehri merkezli araştırma ve geliştirme çalışmalarında kullanılarak AMD Fusion işlemci ailesinin, ilgili yazılım altyapısının ve tümleşik platformların geliştirilmesine destek vermesi bekleniyor.

AMD, Ontario hükümetinden yaklaşık 80 milyon TL değerinde hibe alacak

İstihdam ve işbirliği

AMD bunun karşılığında Markham’da AMD Fusion işlemcileriyle ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerine büyük yatırım yapmayı ve hibe süresince yüzlerce kişilik katma değerli Ar-Ge istihdamı bulundurmayı vaat ediyor.

AMD ayrıca yerel üniversitelerle işbirliğini arttırmayı da planlıyor.

:: Türkiye’de böyle yatırımlar olmasını ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kanada, AMD’ye Kucak Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kanada, AMD’ye Kucak Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kanada, AMD’ye Kucak Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "