Kanser tedavisi için yeni yöntem!


14 Ocak 2019 Pazartesi 11:02
Kanser tedavisi için yeni yöntem!

Çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelen kanser hastalığı için yeni tedavi yöntemleri arayışı hız kesmeden devam ediyor. Son yapılan araştırmalar ile kanser tedavisi için yeni yöntem geliştirilmesi için ilk adımlar atılmış olabilir!

Bir süre önce yapılan araştırma sonucunda elektro/kimyasal mikroskobi olarak adlandırılan bir görüntüleme yöntemi geliştirildi. Bu yöntem ile dokuları gözlemlemek için ışıklı işaretçiler, boyalar ve diğer ek kimyasalların kullanılmasına gerek kalmadan tarama yapılabiliyor. Elektro/kimyasal sondalar dokunun çevresindeki doğal biyo molekülleri belirleyebiliyor.

Doku örneklerine yumuşak mikro elektrotlar kullanılarak dokuların üzerinde hareket ederken, elektrik akımı yardımı ile dokular tarafından üretilen kimyasalların ve kimyasalların oranlarının ölçümü yapılmakta.

Kanser tedavisi için yeni yöntem çok yakında!

Araştırmayı yapan Angewandte Chemie ekibi bu tekniğin kullanımı için şu ana kadar başarıyla gerçekleştirebildikleri üç farklı örneği sundu. Gerçekleştirdikleri ilk örnek fare karaciğerinin taranması ile, ilaç iletim sistemi olarak çalışan nano şeritleri göstermekti. Bir sonraki örnekte geliştirdikleri sondalar, farenin kalbinin görüntüsünün tamamını sunmak için hemoglobin proteinlerini ölçtü. Son gerçekleştirdikleri denemede ise geliştirdikleri yöntem ile sağlıklı insan dokusu ile hastalıklı dokunun başarıyla ayırt edilebildiğini kaydettiler.

Kanser tedavisi için yeni yöntem.

Yapılan bu çalışmanın yazarlarından Hubert Girault‘un yaptığı açıklamada, bu yöntem ile sadece tespit değil aynı zamanda kanser hücrelerini öldürmek istediklerini belirtti. Şu anda mikroskop camları üzerine yerleştirilen kanser hücrelerini rahatlıkla öldürebildiklerini ama maalesef doku üzerinde bunu gerçekleştirmenin daha karmaşık bir işlem olduğunu belirtti. Bu yöntemin geliştirilmesi için ve doku üzerinde öldürme işlemi yapabilmek için çalışmaların devam ettiğini ekledi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kanser tedavisi için yeni yöntem!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kapitalist sistemde Tıp sektörü hicbir hastalığa çare aramıyor. Sadece o hastalık ile seni daha uzun yaşatma derdindeler. Hastalıkların kalıcı tedavileri bulunsa, müşterileri kalmaz..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefon ve tabletlerden çok daha önemli bir gelişme. Umarım başarılı olurlar ve hayata geçirirler. dünyanın bu gelişmere ihtiyacı var

" Kanser tedavisi için yeni yöntem! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kanser tedavisi için yeni yöntem! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kanser tedavisi için yeni yöntem! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!