Okunma

Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi


10 Mart 2017 Cuma 09:55
Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi

Turkcell’in parlak fikirleri ürüne dönüştüren girişimcileri, destekçilerle buluşturduğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, yeni projelere yola devam ediyor. Platformda desteğe açılan en yeni proje ise OttoLock Akıllı Kilit Sistemi oldu. OttoLock, akıllı telefonlar üzerinden sadece tek bir tuşla kapı kilitlemeyi, kilidi açmayı ve farklı kullanıcılar için sanal anahtar oluşturmayı mümkün kılıyor. 

Sanal anahtar gönderimi

OttoLock Akıllı Kilit Sistemi, kapınızın iç kısmındaki kilit üzerine yerleştirilen bir cihaz ile cep telefonunu Bluetooth üzerinden eşleştiriyor. Sonrasında eve giriş çıkışlar için artık sadece cep telefonu kullanılabilir hale geliyorsunuz.

17-03/10/ottolock-16-9.jpg

Temizlikçiye, arkadaşlara, aile bireylerine ayrı ayrı anahtar yaptırmaya gerek bırakmayan sistem, aynı zamanda eve kimin ne zaman geldiğini belirleyebilen ve ana kullanıcıyı anında bilgilendiren sistem, kişilere istenen zaman aralıklarında giriş ve çıkış izinleri de tanımlayabiliyor.  

Elektrik kesintisinden etkilenmiyor

Cihaz pille beslendiği için, elektrik kesintisi sistemde bir aksaklık yaratmıyor. Hatta pil azaldığında cihaz cep telefonuna mesaj göndererek değişim talep ediyor. Telefonun şarjı bittiğinde ya da telefonunuzu unuttuğunuzda günlük hayatta kullandığınız anahtarlar kullanılmaya devam edilebiliyor.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle konularda teknolojiyi evinize sokmayın. Ya evinizi dinlerler ya da evinize kolay şekilde girerler…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sonra bu aile eve hang, saatlerde g,rd, hang, saatlerde çıktı kullanım alışkanlıkları vs.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Evde değerli eşya bulundurmam, isteyen girsin. Su bardaklarına bakar durur, kırmasa bari itliğine

 4. SDN Okuru dedi ki:

  He tamam telefonu hackleyerek her kapıyı açsınlar artık

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim eski mahallenin esnafı bir garipti. Birgün boş dükkanı bir çilingir kiraladı. Adamı giydiği donun rengine kadar sorguya çektiler, nesin ne değilsin hırlı mısın hırsız mısın dediler. Kendisine kendisini sordular güvendiler. Yıllardır eski mahallemizde iş yapar. Şimdi ben daha bu adamların gbt sine bakmadan böyle bir teknolojik alamam kimse kusura bakmasın. Gbt(gebete) diyorum çünkü artık esnaflık azaldı, sözle kandırıyorlar dijitalde de kandırırlar, söze sözle dijitale dijital ile karşı çıkarsın bu devirde

 6. SDN Okuru dedi ki:

  asla ***** güvensiz..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Evimin kapısını da kimse kusura bakmasın bir yazılıma emanet edemem. Koca bankalar hacklenebilirken bu uygulamanın hacklenip hırsızın elini kolunu sallaya salaya giremeyeceği ne malum. bu durumda tazminat ödüyorlarsa o başka 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ürün aylar önce yabancı firma tarafından yapıldı,Türkcell değ***** bu cihazı çelik kapıya nasıl takcan ve ne kadar güvenli

 10. SDN Okuru dedi ki:

  fiyat iyi. kullanırım.

" Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kapıyı Bluetooth’la açma dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "