Okunma

Kaplumbo: Carettalara İyi Gelecek


12 Haziran 2012 Salı 11:01
Kaplumbo: Carettalara İyi Gelecek

Hiçbir maddi destek almadan dört ay gibi kısa bir sürede geliştirilen Kaplumbo yeni bir strateji oyunu ve bulmaca türü. Oyundaki amaç; dört faklı kaplumbağa türünü hareket ettirerek Caretta Caretta sürüsüne yön vermek ve sürüyü bir araya toplamak.

Oyunda bulunan dört kaplumbağanın farklı hareket kabiliyetleri ise oyunun çeşitliliğini artırıyor. Kaplumbo, Android ve iOS işletim sistemlerinin yanı sıra web tarayıcılarından da oynanabilecek.

Dünya genelinde bu sene dördüncüsü düzenlenen Global Game Jam 2012 yarışmasına i-maze oyunu ile ODTÜ merkezinde ikincilik kazanan ekip, yarışmanın ardında geliştirdikleri bu oyun ile Caretta Carettalar için iyi bir gelecek vaad ediyor.

Kaplumbo ekibi başarıya inanıyor

Kaplumbo ekibi adına konuşan oyunun kurucusu ve geliştiricisi Yunus Ayyıldız; “Oyunun ikinci versiyonu için yeni karakter ve çevresel değişken eklemek için çalışıyoruz” dedi.

Kaplumbo ekibi, amaçlarının maddi kazanç olmaması ve sadece başarılı bir proje üretmek gayesinin başarıyı getireceğine inanıyor.

http://www.kaplumbo.com/
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kaplumbo: Carettalara İyi Gelecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kongregate’de bile böyle iğrenç ötesi amatör bi oyun yok.

" Kaplumbo: Carettalara İyi Gelecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaplumbo: Carettalara İyi Gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaplumbo: Carettalara İyi Gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "