Okunma

Kaptan Kirk HP’ye Savaş Açtı


30 Temmuz 2009 Perşembe 08:22
Kaptan Kirk HP’ye Savaş Açtı

Greenpeace örgütüne bağlı protestocular HP’nin genel merkezinin çatısına çıkıp gösteri düzenledi. Binanın çatısına dev boyutlarda “Hazardous products” (Zararlı ürünler) yazan göstericiler ayrıca Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran William Shatner’ın bir konuşmasının olduğu ses kaydını binada çalışanlara gönderdiler.

William Shatner ses kaydında şunları söyledi: “Lütfen patronunuz Mark Hurd’tan toksik PVC plastik ve BFR (Brominated Flame Retardant) kullanılmayan ürünler üretmesini isteyin.”

Greenpeace’in HP’ye yüklenmesinin temelinde şirketin 2009’da vazgeçeceğini söylediği PVC ve BFR kullanımını bir sene daha uzatma kararı alması yatıyor. HP ise 2010 yılında piyasaya çıkacak tüm yeni ürünlerinde PVC ve BFR kullanılmayacağını söylemeye devam ediyor.

HP’den sonra Dell ve Lenovo’nun da Greenpeace’in hedefinde olduğu da gelen bilgiler arasında.

:: Greenpeace’in bu eylemini destekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kaptan Kirk HP’ye Savaş Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaptan Kirk HP’ye Savaş Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaptan Kirk HP’ye Savaş Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "