Okunma

Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü


05 Ekim 2012 Cuma 08:59
Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü

Artemis Yayınları tarafından Eylül ayı başında okura ulaştırılan ve aylar öncesinden yazılmaya başlanmış olan Karakozak Operasyonu, Suriye ve Türkiye arasında yaşancak bir savaşı anlatıyor.

Savaş ilanından 48 saat önce gizli bir operasyonla Suriye’ye giren 12 Türk komandosunun öyküsünü aktaran roman, gerçekçi savaş anlatımıyla savaşın acımasız yanını ortaya koyuyor.

Ancak, aylar önce yazılmaya başlanmış olan romanda, Suriye ve Türkiye arasındaki topçu bombardımanı da detaylarıyla anlatılıyor.

Suriye askerlerinin saldırısı üzerine, Türk ordusunun, Suriye ordusunun mevzilendiği bir köyü, henüz savaş başlamadan top atışına tutması ve bu çatışmanın ayrıntıları çok gerçekçi bir şekilde işleniyor. Türk toplarının cinsi, menzili, etkisi, top mermilerinin düştüğü yerde yarattığı yıkım tüm detaylarıyla romanda yer alıyor.

Savaşların filmlerde gösterildiği gibi bir “macera” olmadığını anlatan Karakozak Operasyonu, Suriye ordusunun ortasına indirilmiş 12 Türk komandosunun zor görevi sırasında, savaşın korkunçluğunu, acımasızlığını ve yarattığı yıkımı komandoların gözünden okura aktarıyor.

Kitap hakkında daha fazla bilgi için: www.cemsanci.com
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Dogru bir tanedir. Savasmak mi dogru savasmamakmi? Umalimki buna karar verecekler dogru karar versinler…

" Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "