Okunma

Karanlıkta Yalnızlığa Hazırlanın


16 Şubat 2008 Cumartesi 22:00
Karanlıkta Yalnızlığa Hazırlanın

Uwe Boll‘un berbat ettiği sinema filmini unutun; bugün yirmili yaşlarını ortalamış olanlar, Resident Evil ve Silent Hill‘in daha adı bile geçmezken, tek bir oyunun gecelerimize korku saldığını hatırlar: Alone in the Dark! Bir zamanlar birkaç pikselden oluşan gözü pek dedektif Edward Carnby, ilk oyunun geçtiği 1920’lerden başlayan macerasına (nasıl olduysa) günümüz New York’unda devam ediyor. Hem de ne macera!

Tüm zamanların en ürkütücü serilerinden biri için seçilebilecek belki de en ideal yer, bugün bile halen hakkında sayısız söylentinin dolaştığı ve gece vakti kimsenin gidip dolaşacak cesareti bulamadığı meşhur Central Park olurdu ve öyle de oldu. Edward Carnby, çok daha gerçekçi, çok daha karanlık ve çok daha korkutucu bir macera için Central Park’ta kaybettiği çakmağını arıyor.

Yeni nesil konsollar Xbox 360 ve PlayStation 3‘ün yanı sıra; PlayStation 2, Nintendo Wii ve PC oyuncularını da soluksuz bırakacak Alone in the Dark, mayıs ayındaki çıkışı için son hazırlıklarını tamamlarken, oyun dinamiklerini gösteren yeni bir teknoloji demosu da yayınlandı.

Carnby‘nin Eminönü işportacılarına benzer şekilde ceketinin içinde her nevi malzemeyi barındırabildiğinin yanı sıra, oyunda özellikle ışığın oyuncunun sinirlerini germek için nasıl kullanıldığını gösteren video, heyecanlı bekleyiş içerisindekilere tadımlık da olsa Alone in the Dark keyfi yaşatabilir.

Not: Videoyu izlemek için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Alone in the Dark
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Karanlıkta Yalnızlığa Hazırlanın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    super graifkler super ***** oyun kontrolleri baya kasar gibi gözüküyor:)

" Karanlıkta Yalnızlığa Hazırlanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karanlıkta Yalnızlığa Hazırlanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karanlıkta Yalnızlığa Hazırlanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "