Okunma

Karbon Salınımı 2200 Ton Azalttı


19 Aralık 2010 Pazar 07:20
Karbon Salınımı 2200 Ton Azalttı

Türk Telekom, 2010 yılında bir yandan filosundaki araç sayısını azaltıp mevcutları yeni nesil araçlarla değiştirirken, uygulamaya koyduğu çalışmalarla da kat edilen mesafelerde ve kullanılan yakıt miktarlarında tasarruf sağladı.

Alınan önlemler sonucunda geçen yılın aynı dönemine kıyasla akaryakıtta 700 ton, mesafede ise 13 milyon kilometre tasarruf sağlandı (Takımının Renginde İnternete Bağlan!).

 

 

Türkiye’nin en büyük araç filolarından birine sahip olan Türk Telekom, 2010 yılı başında araç sayısında azalmaya gitti.

 

Mevcut araçları yeni nesil araçlarla değiştiren Türk Telekom, filodaki araçlarında GPS uygulamasına da geçerek kullanılan yakıt miktarında önemli bir tasarruf rakamına erişti. Türk Telekom, tüm bu uygulamalarda 2010 yılının ilk 9 ayında 2009 yılına göre yaklaşık yüzde 10 daha az yakıt harcadı.

Buna ek olarak 2009 yılına göre kat edilen mesafede de yüzde 13 azalma kaydedildi. Alınan önlemler sonucunda geçen yılın aynı dönemine kıyasla 700 ton akaryakıt ve yaklaşık 2200 ton karbon salınımı tasarrufu sağlandı.

:: Gelecek nesillere nasıl bir çevre kalacağını düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Karbon Salınımı 2200 Ton Azalttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karbon Salınımı 2200 Ton Azalttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karbon Salınımı 2200 Ton Azalttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "