Okunma

Kardelenler Birleşmiş Milletler’de


25 Şubat 2010 Perşembe 15:27
Kardelenler Birleşmiş Milletler’de

Turkcell, kızların eğitimi için 10 yıldır yürüttüğü “Kardelenler” projesini, 1-12 Mart tarihleri arasında New York’ta Birleşmiş Milletler Merkezi‘nde düzenlenecek etkinlikler kapsamında tüm dünyaya tanıtacak. 

Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu’nun organize ettiği, 1 Mart 2010 günü gerçekleşecek olan “Türkiye’den bir başarı hikayesi: Kardelenler” paneline, BM Genel Sekreter Yardımcısı Rachel N. Mayanja, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf.

Projede başarılı olan öğrenciler BM binasından toplanacak

Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, gazeteci-yazar Elif Şafak ve ODTÜ Uluslar arası İlişkiler 3. Sınıfta okuyan Kardelen öğrenci Güleser Çelik konuşmacı olarak katılacak.  

Birleşmiş Milletler Pekin Deklarasyonu ve Eylem Platformu tarafından kadınlara fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunan iyi uygulama örnekleri arasına alınan Kardelenler, katılımcılarla Birleşmiş Milletler çatısı altında örnek proje olarak paylaşılacak.  

:: Kardelenler projesini destekliyor musunuz?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kardelenler Birleşmiş Milletler’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kardelenler Birleşmiş Milletler’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kardelenler Birleşmiş Milletler’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "