Okunma

Karşınızda Battlefield 1’in en ölümcül silahı!


23 Ekim 2016 Pazar 11:00
Karşınızda Battlefield 1’in en ölümcül silahı!

Battlefield 1 piyasaya çıktı ve doğal olarak oyun gündeminin bir numaralı olayı haline geldi. Oyunun multiplayer kısmında sadece şırınga kullanan bir oyuncu ise anında dikkatleri üzerine çekti.

Battlefield 1’i şırınga kullanarak oynamak

Aslında bu çok yeni bir olay değil. Geçmişte de örneklerini defalarca gördük. Battlefield serisinde sıhhiye sınıfı savaş sırasında düşen arkadaşlarını yeniden canlandırma için defibrilatör dediğimiz cihazı kullanır. Böylece hem kendisi puan alır, hem de oyun sırasında takım safları eksik kalmaz.

Bu cihazın diğer bir özelliği ise aynı elektrik şokunu kullanarak düşman askerlerini tek vuruşta öldürebilmesidir. Çok kullanılan bir yöntem gibi görünmeyebilir ama geçmişten beri özellikle zor durumlarda etkili olmuştur.

Battlefield 1 söz konusu olduğunda oturup, defibrilatör arayacak halimiz yok. Malum, 1900‘lerin başındayız. Oyunun sıhhiye sınıfı bunun yerine şırınga kullanarak arkadaşlarını canlandırabiliyor. İşin ilginç kısmı ise şırınga aynı defibrilatör gibi düşman askerlerini öldürebiliyor. İki gereci karşılaştırdığımızda şırınga ile düşman öldürme fikri biraz saçma gelse de oyun deyip geçmek gerekiyor sanırım. 

It’s A Mirage isimli YouTube kanalı ise bu mekanikle ilgili çok ilginç bir video hazırlamış. İyi seyirler.

:: Sizce bu durum oyunun geçmişten beri temel aldığı gerçekçiliğe darbe vurur mu?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Karşınızda Battlefield 1’in en ölümcül silahı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yalnız bu oyunda türk askerlerini öldurdugunuz takdirde puan kazaniyormuşuz tam bir edepsizliktir hatsizliktir bu oyunu oynamayalim lütfen

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke bıçakta olduğu gibi şırınga içinde bi öldurme efekti ekleselermiş boynuna saplama vs olabilirdi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sn 41 yer mi lan türklere asın bayrakları

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bunu dün arkadaş söylemişti bende ona malmısın bu normal demiş***** def yok bunun yerine sırınga yapmışlar normal olarak sene 1910-15 arası diye düşündügümüzde def mi vardı. + bf4de bile kendi tankları aracları onardıgın tools kaynak tüpüyle ile aynı zamanda karşı araclara zarar verip patlatıyorsun hatta duvarları bile kırı***** oynamayan bilmeyen cahillere sormak yanlış.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Siz doktor değilsiniz şırıngada hava boşluğu var!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Anca arkadan anca arkadan gelin gavurun tohumları

 7. SDN Okuru dedi ki:

  şırınganın içindeki sıvıya bağlı olarak sıradan bi ölüm görülebilir
  mesela hava kabarcıkları ile beyni tıkayabilir potasyum veya adrenalin ile kalp krizi geçirme sağlanabilir fazla ayrıntıya girmezsek yanlış kullanılırsa şırınga bile çok ölümcül

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bu oyunu protesto ediyoz
  türk ler .

" Karşınızda Battlefield 1’in en ölümcül silahı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karşınızda Battlefield 1’in en ölümcül silahı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karşınızda Battlefield 1’in en ölümcül silahı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "