Okunma

Karşınızda Yenilenen Mobil Twitter


09 Aralık 2011 Cuma 00:07
Karşınızda Yenilenen Mobil Twitter

Bugün sosyal medya gündeminin 1 numaralı ilgi odağı haline gelen -sil baştan yaratılan- yeni Twitter‘dan güzel haberler gelmeye devam ediyor. İlk olarak kullanıcı odaklı bir düzen benimseyen firma, daha sonra markalar için sayfa desteğini açıklamıştı.

Bu gelişmelere son olarak, revizyona uğratılan iOS ve Android uygulamaları eklendi. Bizim de vakit kaybetmeden incelemeye aldığımız yeni yazılımlara gelin birlikte göz atalım.

(Görseller sırasıyla Android ve iOS işletim sistemlerine aittir.)

Giriş Ekranı

Genel anlamda birbirine yakın olarak geliştirilen yazılımların temel hedefi, -web sitesinde de olduğu gibi- kullanıcı dostu dinamik bir yapı.

Giriş ekranlarını gördüğünüz görsellerde dikkati ilk çeken, yenilenen tasarımla birlikte devreye giren “Bağlan” ve “Keşfet” sekmelerinin alt menüye yerleştirilmiş olması.

Ana Ekran

İkinci görüntü karşılaştırmamız ise normal içerik akış ekranından. Burada Anroid, menüyü üst kısma taşırken iPhone ise aşağıda tutuyor.

Her ikisinde de yazılan tweet’ler kullanıcı profil resimleriyle birlikte kolaylıkla okunabiliyor. Üstelik aktif dokunmatik kaydırma özelliği ile yeni içeriklere daha kolay ulaşabiliyorsunuz.

Etkinlik ve Bahsedenler

Hakkınızda bahsedenleri ve arkadaşlarınızın aktivitelerini görebileceğiniz etkinlik alanı, tek sayfada sekmeler ile ayrılarak yerleştirilmiş.

Dilerseniz üst kısımda yer alan arama özelliğiyle, kullanıcı adı ya da isme yönelik kişi sorgulaması yapabilirsiniz.

Görsel İçerikler

Tweet’lere eklenen ya popüler etiketlerde listelenen popüler video ve fotoğraflar bu şekilde gösteriliyor.

Üzerine ilgili etiketin yazıldığı görseller, ekrana sığacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırılıyor.

2011’in sonunda adeta atağa kalkan Twitter ekibi, ilk olarak web sitesinde başlattıkları değişim çalışmalarını mobile de taşıdı. Uzmanlar, “Sayfalar” gibi birtakım yeni özellikler sayesinde daha fazla kişinin ve markanın Twitter kullanmasını istiyor.

:: Twitter’ı mobil cihazlardan kullanıyor musunuz? Yenilenen iOS ve Android yazılımlarını beğendiniz mi?


 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Karşınızda Yenilenen Mobil Twitter”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyi güzel yapmışlarda yazı karakterlerini büyütme ayarlarını nereye sallamış twitter ??????

  2. kuntakinte dedi ki:

    kullanmıyorum gerçi ama daha pratik olmuş gibi

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Benim ilk dikkatimi çeken dil oldu.

" Karşınızda Yenilenen Mobil Twitter konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karşınızda Yenilenen Mobil Twitter ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karşınızda Yenilenen Mobil Twitter ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "