Okunma

Kaspersky İhanete Uğradı


01 Şubat 2011 Salı 07:30
Kaspersky İhanete Uğradı

Rus güvenlik firması Kaspersky bu sıralar sıkıntılı günler yaşıyor. Son günlerde bazı Torrent sitelerinde beliren Kaspersky kaynak kodları nedeniyle gözler firmadan gelecek açıklamalara döndü.

Kodlar üzerinde araştırma yapan uzmanlar, 2007‘e ait bir Kaspersky sürümüne ait olduğunu fark ettiler. Rus güvenlik firmasının başını bu kadar ağrıtan kişiyse, ne bir hacker ne de rakip firmanın çalışanları.

Kodları Kim Paylaştı?

Eski bir IT güvenlik uzmanı, Kaspersky‘den intikam almak için böyle bir yola başvurmuş. Firmanın açıklamasına göre şu anda tutuklanan ve 3 yıl hüküm yiyen eski çalışan kodları yayarak Kaspersky’in imajına zarar vermek istiyordu.

Öte yandan, tutuklu çalışan bu kodları kara borsaya satmaya da çalışmış. Ancak amacına ulaşamayınca Torrent sitelerinden paylaşmakla yetinmiş.

:: Sizce bu olay Kaspersky’in imajına zarar verir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kaspersky İhanete Uğradı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zaten bir halta yaramıyordu ama kullanıcağım varsa da artık kullanmam. 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bütün kaynak kodlarını sızdırmış. Desenize hackerlara bayram oldu. Şu zamanlarda Kaspersky’i kullanmamak en mantıklısı.

" Kaspersky İhanete Uğradı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky İhanete Uğradı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky İhanete Uğradı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "