Okunma

Kaspersky ile Güvenlik Üzerine


10 Şubat 2009 Salı 22:51
Kaspersky ile Güvenlik Üzerine

Tüm dünyada hem en çok satan hem de en çok güvenilen güvenlik yazılım şirketlerinden biri olan Kaspersky, ülkemizde de ofisini açarak global krize meydan okuyarak daha iyi hizmet verebilmek için kolları sıvamıştı. Bu planların neler olduğunu daha önce Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe ile yaptığımız sohbette dile getirmiştik.

Basına Özel Toplantı

Dün gerçekleştirdiğimiz toplantı ise her ne kadar basın mensuplarına özel olsa da, gündeme gelen maddelerin sizlerin de ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Kaspersky Türkiye ofisinde Teknik Müdür olarak görev yapan Bülent Uysaler‘in anlattıkları arasında aldığım bazı notlar şöyle;


Virüslere çözüm bulan genç ekip. Anlattıklarına göre;
bu fotoğrafta yer alanların çoğunun davranışı pek normal değil 🙂

:: Her ay 600 yeni virüs ortaya çıkıyor.

:: Kaspersky, yeni çıkan bir virüse en geç 1,5 saat içerisinde çözüm buluyor. En yakın rakibi, yaklaşık 4 saat içerisinde çözüm geliştirebiliyor.

:: Çok yakında iPhone için de bir Kaspersky çözümü geliyor. Ama şu andaki öncelik BlackBerry için.

:: Kaspersky, rakipleri ile sürdürdüğü performans yarışında Kaspersky 8.0 sürümüyle fark yaratacak. Kaspersky 6.0 ile Kaspersky 8.0 arasında tam 6 kat iyileştirilmiş bir performans farkı bulunuyor.”

:: Kaspersky 8.0, en geç Mayıs 2009 gibi kullanıcılara ulaştırılmış olacak.

:: Saldırıların %90‘ı Çin‘den geliyor.

:: Amerika‘nın ulusal güvenlik sorunları listesinde 3. sırada siber suçlar bulunuyor.

Kaspersky, sizce en iyisi mi? Tıklayın, forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kaspersky ile Güvenlik Üzerine”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yorum yazan arkadaşa katılıyorum kayıt defteri koruması bile hiç bir antide yok

  2. SDN Okuru dedi ki:

    en iyisi, en basitinden hangi antivirüste reklam engelleyici var ki? msn anasayfasında alttaki reklamları bile engelliyor.

" Kaspersky ile Güvenlik Üzerine konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky ile Güvenlik Üzerine ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky ile Güvenlik Üzerine ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "