Okunma

Katı Depolama İş Bilgisayarında


26 Ocak 2008 Cumartesi 22:00
Katı Depolama İş Bilgisayarında
HP, ofis ortamları için ürettiği iş bilgisayarlarından olan dc7800 için alışılageldik mekanik sabit diskin yanı sıra bir de katı hal depolama (SSD) seçeneği sunuyor. Olağan şartlarda 80 GB mekanik sabit diskle gelen ürünü, biraz fark ödeyip 16 GB katı depolama birimine terfi ettirebiliyorsunuz. Tabii burada dörtte birine düşen depolama alanı için bir terfiden bahsedilebilir mi, emin değiliz.

Küçük Bir Ücret Mukabilinde…

Bahsettiğimiz küçük ücret de aslında pek küçük değil. Yurt dışında 330 dolarlık bir fark ödedikten sonra depolama birimini değiştirebiliyorsunuz. Bu da SSD sistemlerin hâlen ne kadar pahalı olduklarını gösteren bir gerçek. Örneğin yüksek taşınabilirliğe sahip dizüstü bilgisayarların maliyetlerinin de, orta yollu modellere nazaran çok fazla düşmemesini, kısmen de olsa SSD kullanımına bağlasak yalan olmaz.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Katı Depolama İş Bilgisayarında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Katı Depolama İş Bilgisayarında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Katı Depolama İş Bilgisayarında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "