Okunma

Katı Depolamada 4 Terabyte


01 Eylül 2008 Pazartesi 06:00
Katı Depolamada 4 Terabyte
IBM, işletmelerin sunucu tarlalarında kullandıkları mekanik sürücülerin yerini almak üzere Project Quicksilver adındaki katı depolama birimlerini tanıttı. Henüz 128 GB‘ın lüks olduğu SSD sahasında çıtayı bir hayli yükseğe çıkaran 4,1 TB kapasiteli katı depolama birimleri, dünyanın en hızlı disk çözümünden tam 250 kat daha hızlı!

Online İşlemler Eşzamanlı Yapılacak

Performans artışına özellikle önem verdiklerini açıklayan IBM yetkilileri, böylece işletmelerde aynı zaman aralığında iki ila üç kat daha fazla işin yapılabileceğine dikkat çekiyor. Üstelik sunduğu inanılmaz hızın yanı sıra, Quicksilver katı depolama birimi yarı yarıya daha az güç tüketerek, gelecekte sunucu tarlalarının gözbebeği olacağının işaretini veriyor.

Bilgi İçin: IBM
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Katı Depolamada 4 Terabyte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Katı Depolamada 4 Terabyte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Katı Depolamada 4 Terabyte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "