Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı


27 Ekim 2020 Salı 20:45
Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı

Apple’ın katlanabilir iPhone modeli ile ilgili yaptığı çalışmaların detayları gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Apple’ın yaptığı patent başvurusunun detayları ortaya çıktı. Bu patent başvurusundan anlaşıldığı kadarı ile Apple, daha dayanıklı bir katlanabilir ekran konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.

Katnalabilir iPhone için dayanıklı ekran patenti

İlk olarak belirtmek gerekirse Apple’ın yeni patent başvurusu hem yatay hem de dikey olarak katlanabilen akıllı telefon modellerini de kapsıyor. Bu da Apple’ın Samsung gibi iki farklı yapıdaki katlanabilir mobil cihaz ile ilgili çalışmalar yaptığı anlamına geliyor.

katlanabilir iphone

Patentlerin temel noktası ise ekranın katlanma bölümlerindeki çizikleri ve kırılmaları önlemek oluyor. Esnek ekranları daha dayanıklı hale getirecek ancak katlanmalarına herhangi bir önlem teşkil etmeyecek bir ekran kaplaması ile ilgili detaylar bulunuyor. Patent detaylarında esnek ekranın katlama noktalarında oluşan mikro çiziklerin oluşmasının önlenmesine dikkat çekildiği ifade ediliyor.

Son dönemlerde çok fazla Apple’ın katlanabilir iPhone ile ilgili olduğu düşünülen patentleri gündeme gelmeye başladı. Ancak yakın zamanda Apple’dan böyle bir cihazı duyurmasının beklenmediğini de ifade etmek gerekiyor. Anlaşıldığı kadarı ile henüz daha Apple, katlanabilir ekran teknolojisinin şu anda yeterli olduğunu düşünmüyor. Ancak bu konuda çalışmalar yapmayı da sürdürüyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsungun iyice geliştirmesini bekliyor apple sonucta ekranlar samsungtan

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple zaten içine kapanık bir firma, hiçbir tüyo vermiyor. Tanıttığı iPhone telefonlarda bile özellikleri tam anlamıyla söylemiyor. Bu yüzden Apple’ı bekleyip görmek lazım.

" Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!