Okunma

Yeni bir bellek teknolojisi geliyor!


09 Nisan 2017 Pazar 12:00
Yeni bir bellek teknolojisi geliyor!

Akıllı telefonlar için geliştirilen yeni teknolojilerin ardı arkası kesilmiyor. Bugün sizlere bahsedeceğimiz yeni teknoloji ise akıllı telefon bellekleri üzerine. Geliştirilen bu yeni bellek teknolojisi sayesinde bir hayal gerçek olabilir.

Yeni bir bellek teknolojisi geliyor!

Hepimizin de bildiği üzeri Samsung, Apple, LG ve hatta Microsoft gibi başlıca teknoloji firmaları büyük ekranlı katlanabilir akıllı telefonlar üzerine çalışmalar yürütüyor.

17-04/09/katlanabilir-telefonlar-icin-grafenden-yapilmis-esnek-bellekler-geliyor-1.jpg

Bu bağlamda bugün Exeter Üniversitesi‘ndeki bilim adamları tarafından yazılan bir bildiriyle, grafenden yapılmış yeni esnek, bükülebilir ve dayanıklı bir depolama sisteminin geliştirildiği duyuruldu.

Geliştirilen bu yeni bellek teolojisi sayesinde büyük ekranlı katlanabilir akıllı telefon hayaline bir adım daha yaklaşıldı. Ayrıca bu yeni bellekler, var olan belleklere nazaran, hem daha dayanıklı-uzun ömürlü hem de 30 kat daha hızlı.

:: Siz bu yeni bellek teknolojisi hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Yeni bir bellek teknolojisi geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  herzaman ***** olmaya gerek ***** yılına kadar birşey ***** teknolojinin altın çağı olacak.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  devreler grafenden yapılınca otomatikman batarya problemide çözü***** ***** grafen denilen maddede.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  12 milyardoları reklama yatıracağına pilli geliştirmeye yatırsadı samsung şimdi batarya sorunu bitmişti.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şu batarya işini bi ***** bu ne ya 12 saatte bi şarja takı***** telefonların şarjı 1 hafta gidiyordu o zamanlar bile ne kadar az ***** philips in bi telefonu vardı herhalde 1 ay giyordu şarjı 1 ay!!!!!!!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ooo iyice haber sitesine bağlamışsınız, açıklama bölümünde falan aslında hiçbir açıklama olmayıp, "Sizce sebebi ne olabilir" gibi yazılar yazmaya başlamışsınız. "Rus güzelin inanılmaz intikamı için tıklayın", "Sexy güzel neden iOS dedi" gibi başlıkları görüyorum şimdiden. Kalitenizi düşürmeyin!

" Yeni bir bellek teknolojisi geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni bir bellek teknolojisi geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni bir bellek teknolojisi geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "