Okunma

Katlanabilir telefonlara talep oldukça yüksek!


10 Ekim 2018 Çarşamba 15:00
Katlanabilir telefonlara talep oldukça yüksek!

Display Supply Chain Consultant‘ın yaptığı araştırmaya göre katlanabilir telefonlar önümüzdeki yıl 3.1 milyon satış rakamını yakalayabilir.

Gelecek sene için açıklanan bu rapor buzdağının sadece görünen yüzünü oluşturuyor. Çünkü adı geçen şirketin 2022 yılında katlanabilir telefonlarla ilgili beklediği satış rakamı 63 milyonu buluyor. Üstelik bu satış rakamının parasal karşılığı 8.9 milyar dolar.

2018 yılıyla karşılaştırıldığında bu alanda önemli bir büyüme beklendiğini söyleyebiliriz.

Bu rakamların yakalanabilmesi için cep telefonlarının ekran teknolojilerinde yapılacak yatırımların öneminin altı çiziliyor. Farklı markaların katlanabilir ekranlara yatırımlar yapmasıyla son kullanıcı için daha cazip fiyatların ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

katlanabilir telefonlar

Katlanabilir telefonlar ne zaman piyasaya sürülecek?

Samsung’un katlanabilir ilk telefonu 2019 yılının başlarında kullanıcılarla buluşacak. Huawei’nin de Samsung’la aynı dönemde katlanabilir telefon dünyasına adım atması bekleniyor.

Üzerinde durulması gereken nokta ise katlanabilir telefonların 2.000 dolar civarında satışa sunulmasının beklenmesi. Günümüzde en iyi telefonların 1.500 dolar civarında satıldığı düşünüldüğünde kullanıcıların katlanabilir ekranlı telefonları tercih etmesi için başka özelliklere de ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

Günümüzde bu telefonları üretmek için yeterli teknolojiye sahip olunduğu ifade edilirken bu cihazların piyasaya sürülebilmesi için üretim maliyetlerini biraz daha düşürmek gerektiğinin oldukça önemli olduğu vurgulanıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Katlanabilir telefonlara talep oldukça yüksek!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kardesim, dusunce akran kirilacak mi, bize ondan haber versinler

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hologram ve 3D ekranlı telefonların geliştirilmesi daha uygun olurdu.

 3. Anonim dedi ki:

  Aslında lenovo çinde tanıtmıştı bileğe sarılabilen telefon çok güzeldi bence tam istediğim gibiydi

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hoşuma gidecek şekilde bir katlanabilir telefon tasarlayabilir miyim diye düşünüyorum. Evet, mümkün gibi görünüyor. Eveeet! Bitti. Şu anda tasarım tamamlandı. Mükemmel!..

 5. Anonim dedi ki:

  ortamı şişirmekten başka bir işe yaramıyorsunuz neymiş taleo yüksekmiş çıkınca kim alacak bir kaç meraklı o kadar.

" Katlanabilir telefonlara talep oldukça yüksek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Katlanabilir telefonlara talep oldukça yüksek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Katlanabilir telefonlara talep oldukça yüksek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "