Okunma

Kavisli TV’lere Android Geldi!


04 Eylül 2014 Perşembe 14:10
Kavisli TV’lere Android Geldi!

TP Vision, ilk kavisli Philips TV’sini bugün Berlin’de IFA Fuarı’nda tanıttı. Android ile çalışan 139 cm (55 inç) Philips 8900 4k Ultra HD TV ile Philips de kavisli ekran pazarına farklılık getirdi.

8900 serisi, Android işletim sistemi ve muazzam işlem gücü sayesinde en akıcı kullanıcı ara yüzüne deneyimine imkan veriyor. 3 yönlü Ambilight’ın da bulunduğu kavisli Philips 8900, üçüncü çeyrekte Avrupa, Rusya ve Türkiye’de satışa sunulacak.

Philips 8900, kusursuz görüntü kalitesi ve üstün hız performansını birarada sunmak üzere 6 çekirdeğe sahip.

Philips 8900’de, hareketlerde kusursuz keskinliği sağlamak üzere 1000 Hz Perfect Motion Rate Ultra ve Ultra Çözünürlük özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda, ekranların mükemmel kontrastını geliştirmeye yönelik Local Contrast ve odadaki ortam ışığına bağlı olarak LED arkadan aydınlatmayı dinamik olarak uyarlayan sensör tabanlı bir teknoloji olan Micro Dimming Pro’ya da sahip. Micro Dimming Pro, derin siyahlar ve parlak beyazlar ile etkileyici bir kontrast sağlıyor.

3 yönlü Ambilight 8900 serisinin dikkat çekici görünümünü tamamlıyor. Üstelik Ambilight artık aksiyon filmlerinde ve spor oyunlarında gerçekten çok hızlı hareket eden sahneleri de takip edebiliyor, bu sahnelerde renkleri kusursuz şekilde yansıtıyor.

Philips 8900’ün de aralarında bulunduğu Android™ ile çalışan tüm Philips 4K Ultra HD TV’ler Google’ın da onay damgasını taşıyor. Bu, Google Play Store üzerinde bulunan ve TV’lerde kullanıma uygun olan tüm uygulama, hizmet ve içeriğe erişimleri olduğu anlamına geliyor. Bu uygulama ve hizmet sunumu, mevcut Philips Akıllı TV portföyünün üzerine eklenmiş oluyor.

Philips 9100Philips 9100’in uzaktan kumandası büyük ekran üzerinde dolaşmayı kolaylaştırıyor. Böylece, kullanıcıların Philips TV ile istedikleri şekilde etkileşim kurmasına izin veriliyor. İmleç, bir fare görevi görerek ekran üzerindeki menüler yoluyla işaret etmeye, tıklamaya ve ekranı kaydırmaya mümkün hale getiriyor.

Kumandanın arkasında ise metinlerin kolay şekilde girilebilmesini sağlayan eksiksiz bir klavye bulunuyor. Uzaktan kumanda ile kullanıcılar TV’yi sesli komutlar yoluyla kontrol de edebiliyorlar. Bir o kadar önemlisi, entegre kamera sayesinde, hareketler tespit edilerek önceden tanımlanmış komutlara dönüştürülebiliyor.

:: Akıllı TV’lerde kavisli ekranın farklılık yaratacağını düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kavisli TV’lere Android Geldi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    web os mu deneseydiniz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Telefonlar ile çok daha iyi entegre olur, akıllı televizyonlar da güçlenir.

" Kavisli TV’lere Android Geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kavisli TV’lere Android Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kavisli TV’lere Android Geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "