Okunma

Kayıtlı Cep Telefonu Hatları E-Devlet’ten Sorgulanacak


04 Temmuz 2013 Perşembe 09:14
Kayıtlı Cep Telefonu Hatları E-Devlet’ten Sorgulanacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan “Adıma Kayıtlı Cep Telefonu Hatları Sorgulama Hizmeti”, e-Devlet Kapısı’ndan sunulmaya başlandı.

e-Devlet Kapısı şifresi, e-İmza, m-imza ve elektronik kimlik kartı seçeneklerinden biri aracılığıyla e-Devlet Kapısı’na giriş yapmış tüm kullanıcılar söz konusu hizmetten yararlanabiliyor.

Bu hizmet aracılığıyla kullanıcılar, üzerlerine kayıtlı bulunan GSM hatlarına dair bilgiye erişerek, kendi bilgileri dışında üzerlerine açılmış hat olup olmadığını öğrenebilmektedirler. Türkiye’de hizmet veren GSM operatörlerinde bulunan kayıtlar sorgulanarak, kullanıcılara hangi operatörde kaç cep telefonu hattına sahip oldukları ve bu hatlara ait numara bilgisi verilmektedir.

www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden erişilen e-Devlet Kapısı’ndan söz konusu hizmeti alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak gerekiyor.

Kayıtlı kullanıcı olmayanlar, en yakın PTT merkezine giderek, e-Devlet Kapısı şifresi alabilirler. Yaklaşık 15 milyon kayıtlı kullanıcının hizmet aldığı e-Devlet Kapısı, aynı zamanda elektronik imza veya mobil imza aracılığıyla da kullanılabiliyor.

:: Adınıza kayıtlı hat olup olmadığını sorguladınız mı?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Kayıtlı Cep Telefonu Hatları E-Devlet’ten Sorgulanacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bence soldaki 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Pasaport kaydıyla ilgili herhangi bir bilgi bulamadım. üzerinize kayıtlı telefon numaraları bilgileri var.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sağdaki kız güzelmiş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  2 yıl dolmusmu pasaport onu söylüyor

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bir yıldır olan bir hizmeti neden yayınlıyorsuınuz ki ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Nerdeyse 2 aydır var e devlette bu. Günaydın…

" Kayıtlı Cep Telefonu Hatları E-Devlet’ten Sorgulanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kayıtlı Cep Telefonu Hatları E-Devlet’ten Sorgulanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kayıtlı Cep Telefonu Hatları E-Devlet’ten Sorgulanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "