Okunma

Kaza Önleyici Teknoloji Harikası!


25 Kasım 2010 Perşembe 17:30
Kaza Önleyici Teknoloji Harikası!

Sadece ülkemizde, direksiyon başında uyunduğu için binlerce kişi, her yıl yollarda feci şekilde can veriyor.  Bu tür bir istatistiği dünyaya uyarladığımızda, nasıl dehşet verici bir senaryo ile karşı karşıya olduğumuz daha iyi anlaşılabilir. Neyse ki, teknolojinin gelişimiyle birlikte can kaybı riski de azalıyor.

 

Danimarka’da piyasaya sürülen, yılbaşına kadar Amerika ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak olan Anti-Sleep Pilot isimli cihaz, sürücünün yorgunluk seviyesini, hassas sensörlerle ölçüyor. Eğer uyku hali tehlikeli seviyedeyse, sesli ve ışıklı uyarı sistemi devreye giriyor. Böylece hem sürücü, hem de yolcular uyarılıyor ve olası bir felaketin önüne geçiliyor. 

ASP-1

ASP-2

 

:: Sizce trafik kazalarının en önemli nedeni nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kaza Önleyici Teknoloji Harikası!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    *****..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    danimarka dedeleriyle unlu

" Kaza Önleyici Teknoloji Harikası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaza Önleyici Teknoloji Harikası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaza Önleyici Teknoloji Harikası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "