Okunma

Kelime İşlemcilerde Lider Kim?


05 Eylül 2008 Cuma 21:00
Kelime İşlemcilerde Lider Kim?
Ofis paketlerinin kelime işlemcilerini kullananlar arasında online uygulamalar halen yeterince yaygınlaşmış değil. Yapılan anketler, %48 oranında Microsoft Word’ün ana program olarak tercih edildiğini gösteriyor. Geçtiğimiz yıla oranla %2 gerileyen OpenOffice ise %15 paya sahip. Online kelime işlemciler arasında en çok tercih edilen Google Docs, %17 ile toplamda ikinci sırada yer alıyor.

Dörtte Biri Online Ofis Kullanıyor

Genele bakıldığında kullanıcıların %76’sı halen masaüstü yazılımlara bağımlı iken, geri kalan %24’lük kısım da yazım işlemlerini Google Docs(%17), Zoho(%1), ThinkFree(%2) veya Buzzword(%1) gibi online uygulamalarla gerçekleştiriyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kelime İşlemcilerde Lider Kim? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kelime İşlemcilerde Lider Kim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kelime İşlemcilerde Lider Kim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "