Kenarlarda Eğimin Matematiği


03 Mart 2015 Salı 23:30
Kenarlarda Eğimin Matematiği

Samsung Galaxy Note Edge’in ardından Galaxy S6 Edge adındaki yeni eğimli ekranlı modelle tanıştık. Yanlarda hoş bir açıyla oluşturulan bu yeni tasarım çizgisi, Samsung modellerinde ‘üst versiyon’ politikası olma yolunda ilerliyor. Hemen hemen aynı özelliklere sahip iki modelden birinde yanda küçük bir ekran hattı yer alıyor ve fiyat da yükseliyor…

Klasik Note 4 için 2300 TL (ortalama) seviyesindeki fiyat etiketi, Note Edge söz konusu olduğunda yaklaşık 500 TL’lik artışla 2800 TL seviyelerine ulaşıyor. 

Açıklamaya göre 32 GB için Galaxy S6’da 699 Euro olan Avrupa satış fiyatı, Galaxy S6 Edge modelinde ise 849 Euro seviyesine ulaşıyor. 150 Euro’luk farkın sonuçlarını satışların başlayacağı Nisan ayında görmeye başlayacağız. Peki kullanıcının daha estetik hatlara ve inovasyona sahip bir modele yönelmesi, kendi bütçelerinin yanı sıra karar verme aşamaları adına ne ifade ediyor? 

15-03/04/03332.jpg

Note Edge ile başlayan çizginin devamında Samsung’un Galaxy S6 Edge modelinde de teknoloji dünyasını memnun ettiği söylenebilir. Son derece şık bir model olarak karşımıza çıkan Edge, bir bakıma yenilik ve modernite algısının da önünü bir nebze daha açıyor. Üstelik teknolojik bağlamda da gelişmeler gayet sevindirici. 

Samsung’un görsel yenilik ve inovasyon dolu Note Edge adımının ardından Galaxy S Edge’de de finansal bazdaki etki 3000 TL sınırlarındaki fiyat etiketi olacak. 2000 TL altında erişilebilen Galaxy SX modelleri için geliştirilen bu yeni formatla birlikte çizgi ileri yönde fiyat şeklini alacak.

Evet, güzel görünüyor ve yeni bir bakış açısını da teknoloji dünyasına kazandırdığı bir gerçek, ancak akıllı telefonların ekran özelliği beraberinde fiyatlarının yükselmesi büyük bir ikilemi de peşinde sürüklüyor. Edge mi klasik ekran mı? Aradaki fark gözden çıkarılması gereken bir fark mı? Yeniliğe (örneğin yanlardaki ekran devamına) dur denilebilecek mi? Bu çıkmazda sizin aklınızdan hangi modeli tercih etmek geliyor? Görüşlerinizi bizlerle paylaşın…

:: Edge mi normal mi? Siz hangisini tercih ederdiniz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
119 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

S6 Edge'in kılıfları nasıl olacak acaba . Bir de düşürme testlerini çok merak ediyorum

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Milleti resmen sömürge politikası bunlar kardeşlerim 3000 TL'ye telefon al 6 ay aç gez ondan sonra. şu türkiye piyasasında cebinde 1500 le 3000 arası telefon olanların %60 ı cebinde dolmuş parasını zor ayıran insanlarız. Bu firmalar 200$ ürettikleri cihazları iki katına satıyor hele bizim ülkeye gelince iş çığrından çıkıyor. Vesselam anlayacağınız kısaca bizim devletin de vergi politikası sayesinde. Pardon vestel vergisi,politikası demek istedim sayesinde kazıklanmaya" DEVAM "

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

3 ay sonra 1700₺ e alinir

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

3310 Edge olsa tadından yenmez 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Note Edge le s6 edge arasında herkesin gözden kaçırdığı bir nokta var, note edge de eğimli kısım ekrandan değil ekstra bir alandı, ama s6 edge de eğimli kısım da ekranın toplam alanına sahip ve dolayısı ile ekranın bir bölümü eğilmiş oluyor, yani ortada kalan düz kısım düşük çözünürlük sunuyor. Bu durum bana göre kullanımda çok da hoş olmayacaktır. Ya ekranı normalden daha ince olarak kullanacağız ya da kenarları kullanmak için eğimli kısma müracaat edeceğiz ki klavyelerde felan sorun çıkarabilir bence.
Kaldı ki samsungun s6 ile birlikte sd karttan vazgeçmesi çok stratejik bir hata oldu, htc yıllardır yaptığı bu hatadan yeni yeni dönerken samsung neden bu yola başvurdu diye sorunca herkesin sıklıkla dillendirdiği apple özentiliği mi acaba demekten alamıyorum kendimi.
Birçok kullanıcı için herşeye rağmen samsung alma sebebi olan bataryaların değişebilmesi de bu modelde tarih oldu ve bence bu da büyük bir hata..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Almayin nasilsa 10 ay sonra yenisi cikicak deyin almayin cebinizdeki parayi cortlamaktan baska birsey yapmiyolar

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

3000 TL buna vereceğime giderim iphone alırım. Ömürlük telefon en azından. Hem stabil çalışıyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Hangi problemi çözüyor bu kavisli ekran?

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Motosiklet bana da mantıklı geldi. Hazır yaz da geliyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

3000 liraya androidmi olur saçmalamayın. Android telefonların bedeli en fazla 1800 lira. Zaten 6 ay sonra patates oluyor telefon. Müşteri desteği desem o da berbat. En basit şeyde kullanıcı hatası derler.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

şimdi note 4 ve note edge yi beraber kullanıyorum ikisine çok çık nisan ayında s6 ve s6 edgede alamayı düşünüyorum bakalım ne olacak

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce
Yanıtla  SDN Okuru

radyo hiçbirinde yok firmalar masrafdan kısıyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce
Yanıtla  SDN Okuru

Nasıl hiçbirinde yok. S4 mini kullanıyorum var radyo. Baya bi alt modeli yani. G2'de TRT vergisinden dolayı kapalı geliyor ama donanım olarak var. Sony ve HTC'de de olması lazım. Yani bi iphone'da bi de samsungun en tepelerinde yok. Neden acaba!

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce
Yanıtla  SDN Okuru

artık operatörler müzik şirketleri ile anlaşmalar yapıyorlar, turkcell fizy ile, vodafone spotify ile anlaşmalı çalışıyor, turkcell müzik ten dinlediğin müzik için data yemiyor vs.. artık devir bulut devri, internet kullanım kotaları her geçen gün artıyor, fiyatlar düşüyor, düşmeye de devam edecek.. fm radyo çok elzem değil artık.. 3 sene note 2 kullandım, yedek pil de almadım, pilini hiç değiştirmedim de.. kaç kişi cebinde yedek pille dolaşıyor, pil çıkmasa ne olacak Allah aşkına.. çok isteyene içindeki pilin 4-5 katı kapasitede mobil şarj aletleri var artık piyasada, yedek telefon pili taşıyacağıma onu taşırım, bütün mobil cihazlarımı şarj ederim gerektiğinde.. çıkabilen pili asıl anlamsız kılan da bu ürünler.. iki farklı telefonda iki defa iyi para verdiğim iyi marka microsd kartım bozuldu, bir dünya fotoğraf ve videolarım gittiydi.. şimdi note 4 ün içine 64gb samsung microsd kart taktım, hayırlısı.. çok yer lazımsa 128gb model telefon var.. Aslında sd karttan çok daha hızlı olması bile yeterli sebep entegre hafızayı tercih etmek için.. 16mp fotoğraf ve 1080p ve hatta 4k video dolu galerileri kasmadan gezmek için.. Ayrıca sd karta göre daha az enerji tüketir ve bozulma ihtimali çok daha düşük!.. Eleştri diye sıralanan şeyler hikaye.. 128gb entregre hafızalı bir telefonu, sd kart takılabilen 16gb telefona bin kere tercih ederim..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

aynen bi arkadaşa katılıyorum ben edgeyi değil s6 yı daha şık buluyorum 3000 tl de verilmez kusura bakmasınlar.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

O parayi kesinlikle vermememememem

usluyorum
usluyorum
5 yıl önce

Note Edge le s6 edge arasýnda herkesin gözden kaçýrdýðý bir nokta var, note edge de eðimli kýsým ekrandan deðil ekstra bir alandý, ama s6 edge de eðimli kýsým da ekranýn toplam alanýna sahip ve dolayýsý ile ekranýn bir bölümü eðilmiþ oluyor, yani ortada kalan düz kýsým düþük çözünürlük sunuyor. Bu durum bana göre kullanýmda çok da hoþ olmayacaktýr. Ya ekraný normalden daha ince olarak kullanacaðýz ya da kenarlarý kullanmak için eðimli kýsma müracaat edeceðiz ki klavyelerde felan sorun çýkarabilir bence. Kaldý ki samsungun s6 ile birlikte sd karttan vazgeçmesi çok stratejik bir hata oldu, htc yýllardýr yaptýðý bu hatadan yeni yeni dönerken samsung neden bu yola baþvurdu diye sorunca herkesin sýklýkla dillendirdiði apple özentiliði mi acaba demekten alamýyorum kendimi. Birçok kullanýcý için herþeye raðmen samsung alma sebebi olan bataryalarýn deðiþebilmesi de bu modelde tarih oldu ve bence bu da büyük bir hata..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Fanlar sarmış sayfayı yorumlara bak hicbiri objektif degil samsung a laf attınız plastik diye şimdi metal oldu halen başka dertlerdesiniz.
note 4 kullanıyorum arayuz gayet stabil hala boş fanboyluk yapmayin kasıyor diye gidip en eski modeli kullanip gelmiş yorum yaziyor kullan s5 note 4 kasıyormu ?
Egımli ekranin pahalı olması daha karizmatik durmasindan kaynaklanıyor şahsen s6 egde alırdım.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Fiyati 7 ay sonra düşüyormuş s5 halen 1900 hatırlatirim bundan sonra samsung'un fiyat politikasını yüksek tutucagı yönündeyim .
ülkemizde ne kadarda teknoloji cahili var.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bence fiyat farkı olmamalı. Bu yeni tasarıma geçiş sürecinde opsiyon olarak sunulmalı ve yönelimlere göre ileride tek seçenekle yoluna devam etmeli samsung. Fiyattan dolayı insanların tercih etmemesi bu yeni tasarımın ne kadar beğenildiğinin önünde bir perde olacaktır.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

bazı firmalar telefonlara egzotık malzemeler katıp 5 bın 10 bın dolarlar hatta daha fazlasını ısteyebılı***** o telefonların donanımları 2 sene gerıden gelıyor bu acıdan degerlendırırsek tasarıma meraklı olanlar ıcın cekıcı bır ***** o alanları efektıf kullanacagımız uygulamalar geldıgınde belkıde bır daha egımsız ekran kullanamayacak duruma da gelebılırız.degıp degmedıgını soylemek ıcın henuz erken ancak cıhaz cok guzel gorunuyor sırf gorunus ıcın verırım o parayı dıyenler de cıkacaktır

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Allah akıl fikir versin. 3000 Tl ne demek ya bir telefon için. Aynı işi yapan tonlarca telefon var. Yazık gunah ya o kadar paraya. Tabi parası olan için ayrı bir mevzu. onlara dicek bişi yok.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

s6 edge kadar rezalet bir tasarım yok, resmen çerçevenin telefonu var.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Note edgenin yan ekranı daha büyük ve kullanışlı gözüküyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Hala apple ile çöp samsungu kiyaslayanlar var ( HTC KULLANICISI)

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Seneye 1500 tl bunlar almayın örnek:s5 note 3

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

samsung edge modeli cikarmkla beraber yeni bir nefes getirdi zamannda iphone cikisi gbi…note 5 edge cikarcakmi firma cikarrsa note 5 edge sini alirim cikarmaz sadece e6 edge yada s6 arasinda tercih derseniz edge tabikide cunku herkzun elinde samsung var siryrilmak lazim

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Türkiye de satış yapmayı unutsun:) hatta gelişmekte olan piyasalarda dolar aldı başını gidiyor:) euro ile alan ülkeler de iş yapar ancak

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

farklı ve dikkat çeken bir tasarım.hava atmayı seven bir insan olsam parasına bakmam alırım.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Samsung hiçbir zaman Apple kadar değerli bir marka olmadı ***** bu kadar yüksek fiyatı gören gidipte Samsung almayacaktır.Zaten gidip Android telefona bu kadar para ***** işten en karlı çıkacak olan HTC olacaktır.S6 yerine M9 görücez bu sene bol miktarda 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Eski tasarim bundan daha guzeldi yaaa ( note 4 )

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

tasarım hoş duruyor hava atmak ve farklı telefon kullanmak isteyenler alabilir ama düz tasarım daha çok satar uygun oldugundan…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Microsoft Lumia en iyisi.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Telefonun yanındaki çerçeveleri hiç sevmiyordum. Edge modeline bu yüzden bayılıyorum sanki ekranın içindesin hissi veriyor. Ama fiyat konusuna gelirsek fazla. Olsun gene de edgeyi seviyorum bence gerekli bir teknoloji. Artık sıradan tasarımlardan sıkıldım forever edge 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Leğen plastiği olmasın kaliteli malzeme kullanılsın diye konuşuyordu millet al sana malzeme kalitesi önü arkası cam fiyatıda tam :))

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce
Yanıtla  SDN Okuru

dedi ve "Samsung yine 2015-2016 sezonunda S6 ve S6 Edge ile satışta birinci sıraya yerleşti!" kardeşim her sene şu fanboyluğu yapmaktan bıkmadınız. Samsung bu sektörün lideridir, çöpte üretse lider olacak artık alışın. S2 tutmaz dediniz lider oldu, s3 satmaz dediniz lider oldu keza note serisi ve s4 ve s5'te öyle. Hala bir umut bekliyorsunuz bekleyin bakalım 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Ben samsung'un yerinde olsam s6 edge'yi 3000'den aşşağı satmam herkes alamaz,herkesin elinde olmaz sadece elit bir kesim kullanır zaten insanların aradığıda bu bana özel olsun sadece bende olsun diyo. insanlar herkesin elinde kendi telefonunu görünce pişti olduğunu düşünerek çoluğun çocuğun herkesin elinde bu telefon var iyice değersizleşti bu telefon diye düşünüyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Apple iPhone 6 ile ekran kanrlarına hafif bir kavis verdi, Android aşıkları eleştiri yağmuruna başladı; "Düşerse kırılır"

Edge tasarımı gayet hoş ama sadece ön tarafı arka tarafı çakma çin malı telefonlara benzemiş, S5'in bile arka tarasırımı daha hoş du.

Hadi eleştirim o ekran düşünce ne olacak hadi?

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Nedir bu fiyat tartışması anlamıyorum. Sizin mantığınızla pahalı araba da olmasın satmaz o zaman.. 1 milyon euro'ya satılan arabalar var siz neyin kafasındasınız.. Audi R8 binen adama seninle aynı telefonumu koyacacak cebine sanıyorsun… Herkes bütçesi kadar konuşsun… Alabilen olduğu sürece 3000 de olur 5000 de.. Sadece zaman gösteren Patek saate 700bin TL veren adam var bu ülkede.. s6 edge'in fiyatı sorun mu olur onun için.. paranız kadar konuşun.. yeter yahu… tam bir zenginin malı züğürdün çenesi ortamı olmuş burası…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Alayı yalan, tek gerçek LG G3 ….

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

6 ay sonra 1500 e alırsınız

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

a101 e geldiğinde alınabilir.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

arkadaşlar biraz bekleyip almak en güzeli yoksa içine oturuyo benden söylemesi. kafanızda soru işareti kalıyo

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

3000 tl marka ne olursa olsun çok cunkü piyasa degeri çabuk düşen cihazlar bunlar apple gibi fiyatları yuksek kalmıyor ve apple servilerinde tamir değil değişim var 3000 tl verılıyor fakat servisleri sağlam yinede 3000 tl çok cep telefonlarına samsung kullanıcısıyım ve benim fikrim bu

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Vestel iyidir gavur malına para dökmeyin eli zengin etmeyin

" Kenarlarda Eğimin Matematiği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kenarlarda Eğimin Matematiği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kenarlarda Eğimin Matematiği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)