Okunma

Kendi Firefox Eklenti Paketinizi Hazırlayın


11 Haziran 2009 Perşembe 07:50
Kendi Firefox Eklenti Paketinizi Hazırlayın

Eklenti sayfasını yenileyen Mozilla, ayrıca Add-on Collector adlı sıra dışı bir eklentiyi de kullanıma sundu. Kendi Firefox eklenti koleksiyonunuzu oluşturmanızı sağlayan Add-on Collector’u kurduktan sonra, ücretsiz edinebileceğiniz Mozilla hesabınız ile Araçlar – Eklentiler yolundaki Subscriptions sekmesine giriş yapmanız yeterli.

Siz Yapın, Herkes Kullansın

Ardından bir koleksiyon oluşturarak, sevdiğiniz eklentileri sepete atar gibi bu eklentiye katıp, “Publish” tuşuyla internet camiasına sunabilirsiniz. Dilerseniz 32 x 32 piksellik bir simge eklemek ve kendi isminize göre bir URL adresine koleksiyonunuzu taşımak da mümkün.

Eğer sadece kendi tanıdıklarınızla bu koleksiyonu paylaşmak isterseniz, özel koleksiyonlar oluşturup, arama sonuçlarında çıkmamasını da sağlayabilirsiniz. Kendi eklenti paketinize dışarıdan yayıncılar ekleyip, arkadaşlarınızla bir eklenti koleksiyonuna imza atmanız da Add-on Collector ile mümkün.

:: Add-on Collector eklentisini Firefox’a kurun.

:: Siz de kendi hazırladığınız paketleri forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Add-on Collector
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kendi Firefox Eklenti Paketinizi Hazırlayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendi Firefox Eklenti Paketinizi Hazırlayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendi Firefox Eklenti Paketinizi Hazırlayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "