Okunma

Kendi Kendini Süren Araç Nasıl Çalışıyor?


14 Ekim 2010 Perşembe 09:30
Kendi Kendini Süren Araç Nasıl Çalışıyor?

Geçtiğimiz günlerde Google‘ın otomat (kendi kendine çalışan) bir otomobil üzerinde çalıştığını açıklaması bu ürün konseptinin tekrar popüler olmasını sağladı. (Google’ın Robot Arabası Test Sürüşünde!)

İnternet devi bu konuda tek çalışma yapan firma değil ancak Google’ın tüm dünyada popüler bir şirket olması projenin fazlasıyla ilgi görmesini sağladı.

 

Kamuoyunun olaya sıcak baktığı şu günlerde benzer projeler üzerinde çalışan kurumlar da kendi ürünlerini ön plana çıkartmak için çalışmalar yapıyor.

Video: Bilim Kurgunun Gerçeğe Dönüştüğü An!

#y3/149174686044107fc494232d9bdf9ede.flv#

 

Almanya‘da bulunan Freie Üniversitesi uzun süredir üzerinde çalıştığı kendi kendine çalışan otomobil konseptini hazırladığı ilginç bir videoyla tanıttı.

Üniversite hazırladığı tanıtım filminde, otomat araçlarının nasıl taksi olarak kullanılabileceğini gösteriyor. Otelinden çıkan birisi, tablet PC yardımıyla araca bulunduğu koordinatları bildiriyor bu sayede uydu üzerinden aldığı verileri değerlendiren taksi müşterisinin yanına kendiliğinden geliyor.

Bakın, Freie Üniversitesi bilim kurguyu nasıl da gerçeğe dönüştürmüş…

:: Bu tarz araçları sizce yakın gelecekte günlük yaşantımızın içerisinde görebilecek miyiz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kendi Kendini Süren Araç Nasıl Çalışıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ya kırmızı ışıkta nasıl duruo

" Kendi Kendini Süren Araç Nasıl Çalışıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendi Kendini Süren Araç Nasıl Çalışıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendi Kendini Süren Araç Nasıl Çalışıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "