Okunma

Kendi sağlığınızı kendiniz kontrol edin! (VİDEO)


06 Aralık 2017 Çarşamba 17:05
Kendi sağlığınızı kendiniz kontrol edin! (VİDEO)

Arçelik geliştirdiği yeni nesil akıllı takip çözümü BeyondCare‘ı tanıttı. Mobil EKG Takip Sistemi olan BeyondCare, hastaların kalp ritmi, solunum, aktivite, vücut sıcaklığı gibi yaşamsal verilerinin uzaktan takip edilmesine imkan sağlıyor. Sadece 14 gram ağırlığındaki ürün, suya dayanıklı kablosuz tasarımıyla kalp üzerine yapıştırılarak kullanılıyor, günlük hayatı kısıtlamıyor. Hasta evinden çıkmadan doktoru tarafından izlenebiliyor. Elde edilen verilerin raporlarıyla durum analiz ediliyor. Bu özellikleriyle hem hastalara hem de sağlık çalışanlarına kullanım kolaylığı sağlıyor.

Biz de Arçelik’in bu yeni tanıttığı ürünü Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk ile konuştuk. İyi seyirler.

Arçelik BeyondCare özellikleri

  • BeyondCare küçük form faktörü ve suya dayanıklı tasarımı ile hastalara sağladığı konforun yanı sıra uzun pil ömrü ile 7 güne kadar kesintisiz hasta takibine de imkan sağlıyor.
  • Kalp ritim bozukluklarının tespit edilebilmesi açısından büyük önem taşıyan uzun takip süresiyle teşhis süresini kısaltarak, sağlık giderlerini azaltıyor.
  • Ölçüm sonunda elde edilen veriler bulut tabanlı platformda akıllı algoritmalar ile işleniyor ve hastanın sağlık durumuna ait Kardiyoloji, Fiziksel Durum ve Uyku analizleri elde ediliyor. Ölçüm ve analiz sonuçları platformda saklanarak hastaların geçmişe dönük takibine de imkan sağlanıyor.

:: Siz bu cihazı nasıl buldunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Kendi sağlığınızı kendiniz kontrol edin! (VİDEO)”

  1. Furkan dedi ki:

    Kapakta ki uğur dundarla ne alakasi var haberin qweeqweqqq

  2. Kerim dedi ki:

    Buluta aktarmasi cok sakat olay. Kime ne benim hangi saglik sorunum oldugu. Sadece ben gormek istiyorum.

Geri bildirim