Kendi sanal gerçeklik ortamınızı yaratın!


29 Kasım 2017 Çarşamba 13:28
Kendi sanal gerçeklik ortamınızı yaratın!

Amazon Web Services, her geliştiricinin Virtual Reality (VR), Artırılmış Gerçeklik (AR) ve 3D içerikli uygulamalar yaratabilmesini sağlayan ve bunları mobil cihazlarda, kafaya takılan araçlarda, dijital tabela veya web üzerinde çalıştırmayı kolaylaştıran yeni hizmeti, Amazon Sumerian’ı tanıttı.

Amazon Sumerian‘ın düzenleyicisi ile geliştiriciler, gerçekçi sanal ortamlar oluşturabilir, buraları 3D nesneler ve canlandırılmış karakterlerle doldurabilir ve bunların birbirleriyle ve uygulama kullanıcılarıyla nasıl etkileşime gireceğini belirleyebilir.

Amazon Sumerian yazılım olmadan 3D ortamlar yaratmanızı sağlacak

Amazon Sumerian’da oluşturulan VR ve AR uygulamaları, Daydream, HTC Vive, Oculus Rift ve iOS mobil cihazları da dahil olmak üzere WebGL veya WebVR grafik yürütme özelliğini destekleyen tüm tarayıcılarda çalışacak. Şirketin belirttiği üzere, Amazon Sumerian’ı kullanmak, çok kolay olacak. Yüklenecek herhangi bir yazılım veya ön ödeme maliyeti de yok. Müşteriler yalnızca 3D ögeler için kullanılan depolama alanı için ve yaratılan sanal ortamlara erişmek üzere oluşturulan trafik hacmi için ödeme yapacaklar.

Şimdiye kadar gerçekçi sanal ortamlar veya alanlar oluşturmak uzman becerisi ve aynı zamanda 3D modelleme, çevre tasarımı, animasyon, ışıklandırma efektleri, ses düzenleme ve benzeri disiplinler için çok farklı araçların kullanılmasını gerektiriyordu. Ardından, bir VR veya AR uygulaması hazır olduğunda geliştiriciler her büyük donanım sağlayıcısının farklı özelliklerini ve dağıtım süreçlerini öğrenmek ve uygulamak zorundaydı.

Amazon Sumerian geliştiricilerin bu alanları profesyonel kalitede, kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmak için kullanabilecekleri web tabanlı bir düzenleyici ile, alandaki nesnelerin ve karakterlerin eylemler karşısında nasıl davranacağını denetleyecek mantığı oluşturmak için görsel bir komut dosyası aracı sunarak bu zorlukları ortadan kaldırıyor.

Geliştiriciler, Amazon Sumerian ile şunları yapabilecek:

 • VR, AR ve 3D ortamları tasarlamak,
 • AWS AI hizmetleri aracılığıyla kolayca hareketli karakterler oluşturmak,
 • Uygulamaları popüler VR ve AR donanımlarına yerleştirmek.yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kendi sanal gerçeklik ortamınızı yaratın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendi sanal gerçeklik ortamınızı yaratın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendi sanal gerçeklik ortamınızı yaratın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!