Okunma

Kendini tamir eden jet motoru!


06 Şubat 2018 Salı 16:00
Kendini tamir eden jet motoru!

Kendini tamir eden jet motoru ile havacılıkta verimlilik artışı yaşanacak. Rolls-Royce kendini tamir eden jet motoru için yeni bir girişim üzerinde çalışıyor.

Kendini tamir eden motor projesi

Modern havacılık motorları, detaylı bakım gerektiren ve olası arızalarda tamir masrafları çok fazla olan bileşenlerdir. Rolls-Royce tüm bu bakım ve tamir masraflarını ortadan kaldıracak yeni bir girişim üzerinde çalışıyor.

Bu yılki Singapore Airshow’da duyurulan IntelligentEngine, iletişim yetenekleri ve destek ağları sayesinde güvenli ve daha verimli akıllı uçak motorları geliştirmeyi amaçlayan yeni bir girişim olarak tanıtıldı. Çalışma, temel olarak geliştirilecek yeni motorların, önceki tecrübelerinden ve diğer motorların deneyiminden süreçleri öğrenmesine odaklanıyor. BigData ile makine öğreniminin kullanılması ve teknolojik ilerlemeler ile bir gün kendilerini tamir edebilmelerini amaçlanıyor.

Kendini tamir eden

IntelligentEngine motor tasarımını, testini, bakımını ve destek hizmetlerini dijital teknolojiyle entegre hale getirecek. Motorlar değişen koşullarda önceki deneyimler ile neye ihtiyaç duyduğunu tahmin edecek ve verimlilik ile güvenlik optimizasyonunu en üst düzeye çıkaracak.

Kendisini tamir edebilen motor hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kendini tamir eden jet motoru! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendini tamir eden jet motoru! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendini tamir eden jet motoru! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "