PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu: Öldüren hatalar


29 Mayıs 2020 Cuma 21:45
PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu: Öldüren hatalar

PUBG Mobile oynamak için ayırdığınız vaktin daha eğlenceli bir hale gelmesini ister misiniz? Bu yazımızda özellikle yeni oyuncular tarafından yapılan hatalara yer verdik. Burada yer alan hataları yapmayan oyuncular kazanıyor!

Herkes PUBG Mobile’da hata yapıyor. Hiç kimse bu oyuna profesyonel bir oyuncu olarak başlamadı. Bundan dolayı yalnız değilsiniz. Stres atmak adına kendisine zaman ayırdığınız PUBG Mobile’da devamlı bir şekilde ölmek canınızı sıkabilir.

Hatırlanacağı üzere sizin için “En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020: Birinci Bölüm” başlıklı bir yazı yayımlamıştık. Bu yazı, ilk yazımızın devamı niteliğindedir. Dilerseniz bu sefer en iyi taktikler konusunda yapılmaması gerekenlere odaklanalım.

Keyifli bir şekilde PUBG Mobile oynamak için 10 taktik

“En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020: İkinci Bölüm” olarak da adlandırabileceğiniz bu içerikte daha önce yapmış olduğunuz veya hâlihazırda yaptığınız hatalara denk gelebilirsiniz. Böylece kendinizi geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yapılmaması gereken hataları da bir taktik olarak görebilirsiniz. Zira bazen uygulanmaması gereken taktiklerin de farkında olmak gerekiyor. Bu bağlamda yeni oyuncuların en sık yaptığı ilk hatadan bahsedelim: Ölmekten çok korkmak.

Eğer bu evrende yeniyseniz kesinlikle ölmekten korkmamalısınız. Siz bu aşamada bir öğrencisiniz. Unutmayın ki bugün en iyi olarak anılan oyuncular, sizden çok daha fazla hata yaptı. Onları bu noktaya getiren faktör ölümden korkmamaktı.

PUBG Mobile oynamak

PUBG Mobile’ı öğrenmek için yeni stratejileri denemekten çekinmeyin. 10 tane strateji deneyip hepsinde başarısız olabilirsiniz. Kendinizi hatalarınızdan ders alarak geliştirebilirsiniz. Bu sebepten ötürü ölmeyi göze alın.

Başarısızlıklarınızı analiz edin ve neden öldüğünüzü anlayın. Böylece yaptığınız bir hatayı bir daha tekrarlamazsınız ve ölmezsiniz. PUBG Mobile’da en iyilerin arasında yer almak istiyorsanız kendi taktiklerinizi geliştirmelisiniz.

Sizin için yararlı olan taktiklerinizi bir kenara not edin. Bu taktikleri her maçta eksiksiz bir şekilde uygulamaya çalışın. Buna ek olarak tasarladığınız planların başarı oranlarını tespit edin. Karşılaşma bitene kadar çimlerde pusmayın.

PUBG Mobile taktikleri

Oyunda az ölmek demek iyi olmak demek değildir. PUBG Mobile’ın size sunduğu bütün tecrübe fırsatlarını kendi başınıza edinmelisiniz. Aksiyondan asla kaçmayın. Gerekirse defalarca ölün. Bu yolda en iyi olmanın sırrı ölmekten korkmamaktır.

Düzenli bir şekilde pratik yapmanın sizi mükemmelleştireceğini söyleyebiliriz. Acemi bir oyuncunun ilk hedefi tecrübe edinmek olmalıdır. Maç kazanmayı hedeflemeden önce öğrenmeyi hedeflemelisiniz.

Herkesten uzakta durmak

Bu hata, ölmekten korkan oyuncuların istemsizce yaptığı bir hatadır. Oyuncuların birbirleri ile çatışmadığı bir yerde puan kazanmak imkânsızdır. Buna ek olarak kimsenin olmadığı yerlerde ölümsüz olmak da yararlı bir taktik değildir.

PUBG Mobile’da bulunan silahlar tıpkı bir para gibidir. Gerekli ve geçerli bir anda kullanılmadığı takdirde hiçbir işe yaramaz. Herkesten uzak durarak bu silahları kullanmayı öğrenmek sadece bir hayalden ibarettir.

Bu hatayı yapmanın öldürücü olmadığını düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. PUBG Mobile’da tecrübe kazanmadan ilerlemenin mümkün olmadığı son derece sarihtir. Yalnızca aksiyonun bol olduğu alanlarda hızlı olmayı öğrenebilirsiniz.

PUBG Mobile taktikleri 2020

Stresin ve ölme riskinin yüksek olduğu yerlerde çabuk bir şekilde hareket etmeyi öğrenmek sizin gerçek bir profesyonel olmanızı sağlar. Hızlı olmayı öğrenmek adına ölmeyi göze almalısınız. Hata yapmak ve ölmek bu oyunun doğasında var.

Herkesten uzak durarak gelişemezsiniz. Bu sebepten ötürü şimdiye kadar hakkında konuştuğumuz hatalar birbiri ile doğrudan ilişkilidir. Oyuncu ve rekabetçi ruhunuzun ölmesini istemiyorsanız bu tavsiyelerimize kulak vermelisiniz.

Bunların dışında her maçta “Kırmızı Alan” olarak adlandırılan yerden kaçmaya çalışmak sıkıcı olabilir. Bu alan genellikle oyuncuların kalabalık olduğu yerlere yakın oluyor. O karmaşada birçok kişiyi öldürebilirsiniz. Kısacası oyun sizi aksiyona çağırıyor.

En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020

Mini haritayı kontrol etmeyi unutmak: Kırmızı Alan

PUBG Mobile’da haritayı kontrol etmek demek, oyunu kontrol etmek demektir. “Güvensiz Alan” olarak da adlandırılan ve bir oyuncunun ölümcül hasar almasına sebep olan bu bölgelerden kaçmak için haritayı daima kontrol etmelisiniz.

Haritayı kontrol etmenin bir diğer yararı ise tahmin gücünü artırmak ile ilgilidir. Profesyonel oyuncular mini haritayı her zaman kontrol eder ve güvensiz alanların yerini önceden tahmin ederek ölmekten kurtulur.

Bu unutkanlığı yenmeyi başarırsanız ve her maçta mini haritaya düzenli bir şekilde bakarsanız bu alanların nerede belirdiğine dair sağlam fikirlere sahip olursunuz. Böylece herkesten önce davranıp kendinizi koruyabilirsiniz.

En iyi PUBG Mobile taktikleri

Sizin için ek bir tavsiyemiz daha var. Eğer bir sonraki tehlikeli alanın nerede belireceğini tahmin edemiyorsanız enerji içeceğinizi kullanın ve ilgili alan belirdiği anda oraya doğru koşun veya yakınınızda bir araba varsa onu kapın.

PUBG Mobile oynamak antrenman yapmamak demek değildir

Yeni oyuncuların bazıları, daha PUBG Mobile hakkında hiçbir bilgiye sahip değilken sıralamaların belirlendiği karşılaşmalarda vakit geçiriyor. Bu karşılaşmalarda yer alan oyuncuların birçoğu yeni oyuncuların geçtiği yollardan geçen kişilerdir.

Bu oyunda tecrübesiz olan bir oyuncunun PUBG Mobile’ın ayarları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Buna ek olarak oyunun varsayılan olarak sunduğu ayarların kullanılması zorunlu değildir. Bu iki husus son derece önemlidir.

Bu bağlamda antrenman yapmayan bir oyuncunun PUBG Mobile’da iyi ve başarılı bir oyuncu olabilmesi mümkün değildir. Oyunda yer alan silahların, araçların ve oyun ayarlarının kişiselleştirilmesi verimliliği artırmaktadır.

PUBG Mobile

Yeni oyuncuların antrenman yapmaması demek, sürekli bir şekilde öldürüleceği anlamına gelmektedir. Zira bu oyuncuların hepsinde kişiselleştirilmiş ayarlar bulunmaktadır ve bu kişiler oyuna hakimdir. O yüzden yeni oyuncuların böyle karşılaşmalarda devamlı bir şekilde kolaylıkla öldürülmesi normaldir.

Counter-Strike oyuncularının çok iyi bildiği bir konu vardır: Silah ile bir bağ kurabilmek. Elinizde belki en güçlü silah olmayabilir fakat bu sizin başarısız olacağınız anlamına gelmez. Kullanmasını en sevdiğiniz silah sizin en güçlü silahınızdır.

Düzenli bir şekilde pratik yaptığınız takdirde bütün silahları, bütün araçları ve bütün oyun ayarlarını öğrenebilirsiniz. Böylece oyunda sizi başarıya ulaştıran faktörlerin farkına varırsınız ve zaman kazanırsınız.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu: Öldüren hatalar”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Cihazım çok kasıyor ondan dolayı hiç iyi oynayamıyiyorum bana çok iyi bir cihaz lazim mesela şhomi redmi not8

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yeni başlayanlar için önerim: başlamayın hileciye ölürsünüz

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Siz gidin ilk olarak hileci şerefsizleri banlayın HERKEZ kendi çapında iyi beni 1000 metreden yanına çekiyor öldürüyor sizin ilk işiniz hilecileri yok etmeniz kimsenin akıla ihtiyacı yok

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Pubg nin admini fln degil farkındamısın. Yanlış kişiye yazıyon sen moeuk XD

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Hile işini tencent games’e söyliyecen shiftdelete.net’in buna yapacak bir şeyi yok. Ayrıca bu yazı yeni başlayanlar için

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyi habere attığınız için çok teşekkür ediyorum

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Oynamıyorum, kafam rahat

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  1 tuşları kendinizin enrahat şekilde ayarlayın 2 hassasiyet çalışın sonra sürekli bootcampe atlayıp pusmadan herkeze kafa atmaya çalışın oyun haritanın en sonuna gitmekle oyun öğrenilmiyor pro oyuncuların oynadığı maçlara bakın ve pozisyonlarda hangi takyikleri yaptığına bakın bomba kullanmayı öğrenin özellikle sis kullanın ve iyi bir oyuncu olunca oyunun açıklarını buglarını ve araplardan sıkılacaksınız bu yüzden hiç başlamayın iyibir oyuncu olunca burakamıyorsunuz ben 4 parmak + jiroskop oynuyorum

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  oyunda şunu farkettim, seni arkadaşın öldürünce şikayet ediyorsun, hileciyi şikayet ediyorsun sana ceza geliyor. millet bizi öldürüyor liyakat puanımı düşürüyorlar şikayet ettim diye. cod mobile en iyisi

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Güzel anlatım eğer bir hileci ye ölmezsen o an çok şanslısın ve hileci tekse öldürebilirsin oda takım arkadaşların iyiyse etrafını sarıp bombayla molotofla zor ölüyor zaten ve bunla mücadele ederken Bi takım arkadaşı nı kaybediyorsun hileci ikinci atışında bitiriyor şikayet etmenin Bi faydası yok boşuna etme

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Yeni baslayanlar icin onerilerim
  1 kendinize ozel kontrol plani ayarlamak
  2 kendinize ozel hassasiyet ayari ayarlamak
  3hergun antrenman modunda 1 saat aim calismak haraketli hedefleri vurmak
  4asla korkmadan her catismaya girmek ve georgepool military pochinki gibi en kalabalik yerlere atlamak
  5 her gun 3 el arena modunda oynayin ne zaman ki her oyununuzda 15 kili geciyorsaniz artik birakabilirsiniz
  6eger bu dediklerimi 2 ay boyunca her gun yaparsaniz emin olun bir sure sonra istediginiz performansa ulasacaksiniz
  7 son olarak yeni oyuncular kesinlikle rank kasmasin once aiminizi gelistirmeye odaklanin iyi gunler

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne güzel anlatmışsınız not düşeyim bende eskiden severek oynadığım bir oyun şuan pek sevdiğim söylenemez 67 level oldum hemen hemen her bölüm hile li hile ler den kaçamazsın ölürsün zaten bunuda ekleyin bir hileci tek başına kazanabilir baktın adam yok mermi sesi geliyor kaç gerçi o seni eninde sonunda bulur pubg sattığı hile ban yok çünkü bildirdim bildireli izledim bildir dim adam havaya sıkıp yinede vuruyor

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Vermiş olduğunuz bilgiler daha çok yeni başlayanlara hitab ediyor, yeni başlayanlar bir göz atmalı?..

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  taktik mi verdiniz yapilan yanlislari mi anlatiniz. biraz yazi karismis editor bey

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne güldüm ya kardeşim onlar bot ve anladığınız yer tehlikeli

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  ne kadar kaçarsan kaç mutlaka bir hileci seni bulup öldürecektir.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu olağanüstü birşey bunu nasıl yorumladınız inanılır gibi değil. Bunu yazıyı yazan benden daha fazla maaş alıyor ona yanarım. Adam neler yazmış aman Allahım.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Valla kim ne yaparsa yapsin yine ölüyorsunuz 🙂

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   La hileyi kaldıramadı oyun 2 senedir

" PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu: Öldüren hatalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu: Öldüren hatalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu: Öldüren hatalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!