Okunma

Khan Academy Türkçe, 1 Milyonuncu Derse Ulaştı


17 Mart 2014 Pazartesi 07:59
Khan Academy Türkçe, 1 Milyonuncu Derse Ulaştı

Gönüllü birey ve kurumların destekleriyle büyüyen, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyi hedefleyen Khan Academy Türkçe, kısa sürede 1 milyonuncu derse ulaştı. Khan Academy Türkçe, bir STFA vakfı olan Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı tarafından Türkçeleştiriliyor. Kar amacı gütmeyen bir platform olan Khan Academy Türkçe’ye birçok çevirmen, öğrenci, öğretmen ve sanatçı gönüllü destek veriyor.

STFA’nın girişimiyle Khan Academy’nin ilk uluslararası iştiraki olarak faaliyete geçen Khan Academy Türkçe, ‘Herkese, her yerde, her zaman, kendi hızında ve bedelsiz eğitim’ olanağını sunuyor. Şu ana kadar Türkçeleştirilen 2500’e yakın ders videosu için buraya tıklayabilirsiniz.

Khan Academy Türkçe’nin ortalama 8 dakikalık samimi dersleri ile sıkmadan öğretim ve kendini geliştirme fırsatı internet kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Khan Academy’nin dersleri matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimler, tıp, astronomi, bilgisayar bilimi gibi geniş bir alanı kapsıyor; 1+1’den diferansiyel denkleme, organik kimyadan sanat tarihine 7’den 70’e hitap eden bir yelpaze sunuyor.

Amerika’da eğitimde bir devrim olarak adlandırılan, 2006 yılında Salman Khan tarafından kurulan ve kısa sürede milyonlarca kişinin ücretsiz eğitim aldığı bir platforma dönüşen Khan Academy bugüne kadar verdiği 300 milyondan fazla ders ile dünyanın en büyük sınıfı olarak biliniyor.

:: Khan Academy hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Khan Academy Türkçe, 1 Milyonuncu Derse Ulaştı”

  1. by10ur dedi ki:

    Harika bir proje devam edip güçlenmesi dileğiyle, eğitim insanlık için ücretsiz olmalı.

  2. -Hewal- dedi ki:

    Dershanaler kapatilir iken böyle seçenekler çoğalması sevindirici velakin youtube kapanırsa ki öyle görünüyor eğitimde bir darbede sansürden gelir fırsat buldukca indirin malum nisan ayında site sansüre uğrayacak

  3. SDN Okuru dedi ki:

    gercekten mukemmel bir platform

" Khan Academy Türkçe, 1 Milyonuncu Derse Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Khan Academy Türkçe, 1 Milyonuncu Derse Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Khan Academy Türkçe, 1 Milyonuncu Derse Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "