Kia, BMW tasarım ekibini tarafına çekiyor!


30 Mart 2020 Pazartesi 10:40
Kia, BMW tasarım ekibini tarafına çekiyor!

Kia‘nın atadığı yeni tasarımcısı ile birlikte, şirketin gelecekteki modellerinde, Avrupa’dan ilham alan dokunuşlar görebiliriz. Güney Koreli otomobil üreticisi, Jochen Paesen‘i, İç Tasarım Başkan Yardımcısı olarak atadı. Paesen, sadece gelecekteki Kia iç mekanlarını döşemekle kalmayacak, aynı zamanda elektrikle çalışan araçlarının da kabinlerini de dolduracak.

BMW tasarım ekibi Kia’ya taşındı

Kia, Alman şirketi BMW‘nin çalışanlarını tarafına çekmeye devam ediyor. Şirket, gelecekteki elektrikli araçlarını da denetlemek dahil olmak üzere şirketin iç tasarım başkan yardımcısı için eski BMW tasarımcısı Jochen Paesen’i işe aldı. Jochen Paesen’dan önce BMW’nin tasarımcısı Karim Habib ve BMW M baş mühendisi Albert Biermann ile çalışan şirket, ekibini büyütmeye devam ediyor.

Jochen Paesen

Peki neden Avrupa’dan ilham alan iç mekanlardan bahsettik? Çünkü Paesen, otomotiv sektöründe geçen 18 yılını, Volkswagen Grubu ve BMW ile geçirdi. Bu, Kia’nın yeni araçlarının saygın tasarımcılara emanet olduğunu gösteriyor.

KIA yeni iç mekan tasarımları ile gelecek

Paesen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kia’nın piyasadaki konumunu güçlendirecek heyecan verici ve yenilikçi ürünler ile, geleceğe yönelik iddialı planlara destek olmak için dört gözle bekliyorum. Kia’nın çok yetenekli bir tasarım ve geliştirme ekibi var. Markayı daha da güçlendirmek için çabalarımızı birleştirerek inovasyon ve sınıf lideri tasarımlarla markaya yeni bir yön vermek için sabırsızlanıyorum.”

BMW 6 serisi

Paesan’ın en bilinen işlerinden biri ise 6 serisi ve Vision Efficient Dynamics konsepti. Bunun yanı sıra Peasen; 7 Serisi, M4 GTS ve BMW i gibi modellerde de tasarımcı olarak görev aldı. Kia’nın gelecekteki elektrikli araçlarının iç tasarımında dokunuşlarını göreceğimiz sanatçının yeni işleri merakla bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kia, BMW tasarım ekibini tarafına çekiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kia, BMW tasarım ekibini tarafına çekiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kia, BMW tasarım ekibini tarafına çekiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  2. 2 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  3. 3 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  4. 4 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
  5. 5 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
  6. 6 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
  7. 7 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
  8. 8 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
  9. 9 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  10. 10 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!