Kia, yeni elektrikli otomobilinin görüntülerini sergiledi


15 Mart 2021 Pazartesi 08:53
ABONE OL
Kia, yeni elektrikli otomobilinin görüntülerini sergiledi

Kia, geçen hafta yayınlanan bazı gölgeli teaser görüntülerinin ardından yeni EV6 elektrikli arabasının ilk gerçek görüntüsünü sundu. EV6‘nın tüm detayları bu ayın sonundaki çevrimiçi bir etkinliğe kadar duyurulmayacak, ancak yeni görüntüler en azından gerçekte neye benzediğini ortaya koyuyor.

EV6: Kia’nın yeni tasarım felsefesinden yararlanan ilk araç

EV6, sportif crossover’dan ilham alan bir tasarıma sahip. Otomobil şirketin “Opposites United” adını verdiği ve en az beş sütundan oluşan Kia’nın yeni tasarım felsefesinden yararlanan ilk araç olarak öne çıkıyor.

Kia tasarım şefi Karim Habib bu videoda bunun ne anlama geldiğini açıklıyor; “Doğa için Cesur” ” Akıl Sevinci, “İlerleme Gücü”, “Yaşam için Teknoloji” ve “Huzur için Gerginlik.”

Kia’nın ilk özel elektrikli otomobili olarak dikkat çeken EV6’ya dair Karim Habib şöyle açıklıyor; “insan merkezli, ilerici tasarım ve elektrikli gücün vitrini. EV6’nın yeni elektrikli araç pazarı için ilgi çekici ve ilgili bir model olduğuna şiddetle inanıyoruz. EV6 ile fütüristik bir EV olarak benzersiz bir alan sağlarken, saf ve zengin hacimlerde sofistike, yüksek teknoloji özelliklerinin bir kombinasyonunu kullanarak farklı, etkili bir tasarım oluşturmayı hedefledik” dedi.

Kia, Niro‘nun gaz-hibrit modellerinin yanı sıra elektrikli aktarma organlarına sahip yeni versiyonuna sahip olduğu için EV6’yı ilk “özel pil elektrikli aracı” olarak tanımlıyor. EV6, ana şirket Hyundai‘nin yeni E-GMP platformu etrafında inşa edildi ve duyurulan ikinci E-GMP aracıdır olarak tanıtıldı.

Otomobil hakkında daha fazla teknik ayrıntı için, EV6‘nın tam olarak ortaya çıkmasını beklemeniz gerekecek. Kia henüz etkinlik için bir tarih açıklamadı, ancak etkinliğin Mart ayında olacağını belirtiyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Ön tarafı Volkswagen’i andırıyor.

" Kia, yeni elektrikli otomobilinin görüntülerini sergiledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kia, yeni elektrikli otomobilinin görüntülerini sergiledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kia, yeni elektrikli otomobilinin görüntülerini sergiledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme