Okunma

Kickstarter 1 Milyarı Gördü


03 Mart 2014 Pazartesi 18:00
Kickstarter 1 Milyarı Gördü

Girişim dünyasının belkemiği haline gelen Kickstarter, bugüne kadar yeni filmlerden video oyunlarına, akıllı saatlerden mobil telefonlara kadar pek çok yenilikçi fikir için bağışların toplanma merkezi oldu. Dünya genelinde Kickstarter‘a yapılan toplam bağış miktarı ise son açıklamaya göre 1 milyar doları aştı.

Topluluk finansmanı trendinin (crowdfunding) büyük bir hızla büyüdüğünün en önemli işaretlerinden biri olan Kickstarter, bahsi geçen 1 milyar doların yarısından fazlasını sadece son 12 ayda sağladı. Kurulduğu 28 Nisan 2009 tarihinde 40 kişinin 7 ayrı projeye toplam bin dolarlık bağışta bulunduğu Kickstarter’ın yakaladığı en iyi gün skoru ise 13 Mart 2013’te 4 milyon dolarlık toplam bağış ile sağlanmıştı.

https://i0.wp.com/static.shiftdelete.net/img/article_new/kickstarter-ios1360859664.jpg

Bu anlamlı güne özel bir infografik yayınlayan Kickstarter’a en çok bağış yapılan ülke 660 milyon dolar ile açık ara farkla ABD olurken, onu 54 milyon dolar ile İngiltere izliyor. Kanada, Avustralya, Almanya ve Fransa gibi ülkeler de iki 8 haneli bağışlarıyla tabelada yerini alıyor. Türkiye ise 3.530 Kickstarter destekçisiyle bugüne kadar toplam 606.066 dolarlık bağış yapmış bulunuyor.

:: Kickstarter’ı hiç kullandınız mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

4 yorum - “Kickstarter 1 Milyarı Gördü”

 1. MonsterMMORPG dedi ki:

  birde bu kickstarter Türkiyeyede gelse çok iyi olacak baya işye yarıyor güzel projeler çıkıyor ufak meblalarla

 2. What The Hell dedi ki:

  Furkan bedava reklam yap, üstüne kullanıcı çekmeyi amaçla ama o berbat site tasarımı sayesinde sana gü***** />

  Birde örnek resimleri parayla yaptırcağına iyi bi webmaster falan tutta siteye çeki düzen versin.

 3. emrebulutlar dedi ki:

  ***** />

  Bakın örnek canavarlar

  çok emek harcanmış belli ama arayüzünüz gerçekten kötü, konuya gelirsek yerli yatırımcılarla görüşün destek vericeklerdir ama bu arayüzle olucağını sanmıyorum

 4. MonsterMMORPG dedi ki:

  kickstarter Türkiyeye destek vermiyor

  destek verse benimde oyun projem var :

" Kickstarter 1 Milyarı Gördü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kickstarter 1 Milyarı Gördü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kickstarter 1 Milyarı Gördü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "