Okunma

Kickstarter, 100 Bin Barajını Geçti


09 Şubat 2016 Salı 13:30
Kickstarter, 100 Bin Barajını Geçti

İlginç projelerin hayata geçmesiyle tanıdığımız Kickstarter, geçtiğimiz sene toplanan bağışlarda 2 milyar doları barajını geçmişti. Şimdi ise başka bir hedef olan 100 bin adet başarılı proje, geride kaldı. Bu başarıyı kutlamak için Kickstarter, geçmişi hakkında 100 maddelik bilgiler paylaştı.

Bu bilgiler arasında, ilk 100 projenin, başarıyla hedefine ulaşmasının 121 gün sürdüğü gibi enteresan gerçekler var. Buna kıyasla son 100 proje ise, hedefine sadece 3 günde ulaşmış.

16-02/09/kickstarter-istatistikleri.JPG

Kickstarter gittikçe büyüyor

Toplamda 86,101 ürün sahibi, 100 bin adet projeyi Kickstarter’da paylaşmış. Bunlardan8,539 tanesi, birden fazla proje yaratmayı başarıyor. Bir adet Kickstarter ustası ise, 94 adet projesini başarıyla hedefine ulaştırmayı başarmış.

:: 2015’de Teknoloji Dünyasında Neler Yaşandı?

Bu projelerin, başarıya ulaşmasına yardım eden bağışçı sayısı 9 milyon kişiden fazla. Proje ve bağışçısı arasındaki ortalama mesafe ise 3,700 km civarı. Kickstarter’ın bu bilgilerinde, muhtemelen en ilginçleri arasında, projelerinden bir tanesinin Grammy ödülünü kazanması, 11 tanesinin Oscar adayı olması ve Inocente ile bir adet Oscar kazanmış olması var.

Bu 100 adet bilginin geri kalanını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Kickstarter

:: Kickstarter’ın bir hedefini daha geçmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kickstarter, 100 Bin Barajını Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kickstarter, 100 Bin Barajını Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kickstarter, 100 Bin Barajını Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "