Okunma

Kim: ABD Yetkilileri MegaUpload Üyesiydi


14 Mart 2012 Çarşamba 13:30
Kim: ABD Yetkilileri MegaUpload Üyesiydi

Takipçilerimizin hatırlayacağı üzere 2012’nin ilk beklenmedik gelişmelerinden birisi olan MegaUpload’un kapatılması ve sonrasında kurucusunun göz altına alınmasının etkileri hala sürüyor. MegaUpload’un kurucusu Kim Dotcom, yaptıkları işin tamamen legal olduğunu savunurken ilginç bir noktaya da parmak bastı.

Kim Dotcom’un servetine el konulması ve MegaUpload sunucularının kapatılması, siteyi tamamen legal amaçlarla dosya yedeklemek için kullanan kullanıcıların da dosyalarına erişmesini engellemişti. Birçok kişiyi mağdur eden bu durum üzerine kendi dosyalarına erişimi yasaklananlardan dava açmayı deneyenler bile olmuştu.

  

Kim Dotcom ise ilginç bir noktaya parmak bastı. TorrentFreak sitesine verdiği röportajda Dotcom, “Yaptığımız araştırmalar esnasında ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Senastosu yetkililerine ait birçok MegaUpload hesabı bulduk. Umarım kısa zamanda kişilerin dosyalarına erişebilmesi için gerekli izinleri alabiliriz ve müşterilerimizin mağduriyeti ortadan kalkar.” açıklamasını yaptı.

Dotcom’un açıklamaları bazı kesimler tarafından alaycı bazı kesimler tarafından ise aba altından sopa göstermek olarak değerlendirildiyse de MegaUpload kullanıcılarının mağduriyetine hala bir çözüm bulunabilmiş değil. Bakalım ABD’li yetkililerden MegaUpload mağduru olanlar bu durumun çözümü için bir girişimde bulunacaklar mı?

:: Sizce Kim Dotcom haklı mı?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kim: ABD Yetkilileri MegaUpload Üyesiydi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Eğer korsanın önüne geçmek istiyorlarsa internet ağını kapatsınlar.

  2. djgencdafunk dedi ki:

    pazarlama politikası sonuçda sabit müşteriler var. adam haklı yani.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    kim bu şişko ?

" Kim: ABD Yetkilileri MegaUpload Üyesiydi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kim: ABD Yetkilileri MegaUpload Üyesiydi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kim: ABD Yetkilileri MegaUpload Üyesiydi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "