Kim Kardashian sosyal medyada boykot ediliyor!


12 Ekim 2020 Pazartesi 17:05
Kim Kardashian sosyal medyada boykot ediliyor!

Daha önce de yaptığı paylaşımlar nedeniyle oldukça eleştiri alan Kim Kardashian West, yine gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlardan kaynaklı olarak yerli ve yabancı pek çok ünlünün takipten çıktığı sosyal medya ünlüsü Kardashian, Ermenistan hakkında destekleyici ve ırkçılığa varan paylaşımlarını artırıyor. Bu sebeple Kim Kardashian Instagram hesabı boykot ediliyor.

Kim Kardashian, Ermenistan Fonu’na(Armenia Fund) 1 milyon dolar bağışladığını duyurduktan sonra destekleyen ve eleştiren yorumlar ile sosyal medya alemini ikiye böldü.

Kim Kardashian Instagram hesabı boykot ediliyor

Daha önce de Ermeni Soykırımı hakkında yaptığı paylaşımlar sebebiyle özellikle Türk Instagram kullanıcıları tarafından eleştiri oklarının hedefinde yer almıştı. Kardashian, şimdi de Azerbaycan ve Ermenistan meselesinde, Ermenistan’ı destekleyen paylaşımlar sebebiyle eleştiriliyor.

Türkiye’nin de özellikle takip ettiği bu çatışma dikkat çekiyor. Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ bölgesi konusunda uzun süredir devam eden sorunun yeniden alevlendiği 27 Eylül’den bu yana yüzlerce insanın ölümü gündemdeyken, Instagram ünlüleri de taraflarını belli ediyor.

Türkiye’nin yanında olduğu Azerbaycan için destekler gelirken, Ermenistan tarafını destekleyenler de eleştiriliyor. İşte bu kapsamda Kim Kardashian Instagram hesabı üzerinden yardım yaptığı paylaşımları üzerine ilk etapta, pek çok ünlü sanatçı ve oyuncu fenomeni takipten çıkmaya başladı. Benzer şekilde aynı aileden olan Kylie Jenner da Kim Kardashian‘ı destekleyen paylaşımlarından ötürü benzer bir reaksiyon ile karşılaştı.

Yapılan paylaşım da tepki çekti

Filistinli olan ünlü manken kardeşler Gigi ve Bella Hadid‘in, Kardashian’ı takipten çıkartmıştı. Bunun ardından Kolombiyalı şarkıcı J Balvin de Kim Kardashian’ı takipten çıktı. Arka arkaya gelen takipten çıkmalara Türk Instagram fenomenleri de katıldı. Reynmen ve Danla Biliç gibi ünlü simalar da söz konusu paylaşımlardan kaynaklı olarak Kardashian’ları takipten çıkarttı.

Daha önce ünlü şarkıcı Cher de Ermenistan’ı destek için ziyarete gitmişti. 1993 yılında gerçekleşen bu seyahati gündeme getiren 74 yaşındaki Cher de benzer şekilde Ermenistan’a destek veren bir Twitter paylaşımı yaptı. İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Elton John ve Amerikalı rapçiler Cardi B ve Offset gibi diğer ünlüler de sosyal medyada Ermenistan’a desteklerini dile getirdiler. Hayranlarından benzer tepkiler ile karşılaştılar.

Söz konusu tepki çeken paylaşımın altında da Azerbaycan için destek yorumları bulunuyor:

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

I’m so honored to be part of today’s global effort to support the @armeniafund. I’ve been speaking out about the current situation in Armenia and Artsakh and having conversations with so many others to bring further awareness to the crisis that we cannot allow to advance. My thoughts and prayers are with the brave men, women and children. I want everyone to remember that despite the distance that separates us, we are not limited by borders and we are one global Armenian nation together. The @armeniafund is directly helping those that have been impacted during this critical time with humanitarian aid through food, shelter, and medical care. I will be donating $1M to assist their efforts on the ground and invite you to join me. Whether you are helping with just raising awareness and posting on social media or donating just $1, every bit helps. Let’s make this our most successful fundraiser ever. Thank you so much. 🇦🇲 ❤️💙🧡

Kim Kardashian West (@kimkardashian)’in paylaştığı bir gönderi ()
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Ters köse
Ters köse
3 ay önce

Kendi vatanı için yalanda olsa sahip çıkıyor. Helal olsun bizimkiler ise….. Fiyaskoo

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Abi bu kadının özelliği ne? Dünya’ya ne katıyor da bu kadar ünleniyor? Bu kadını neden ciddiye almalıyım?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Fiziki özellikleri

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Nusret et derdinde oldugu icin hala takipte

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

En güzeli ben de boykot ediyorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Reynmen ve danla biliçten sonrasını okumadım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Deniz çakır ona çanak tuttu. Oda boykot edilmeli

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Deniz çakır ona çanak tuttu. Oda boykot edilmeli.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Kim la bu karkashyani

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Ben Azerbayca nda kısa bir süre çalıştım. Bizi yolunacak kaz görüyorlardı. Şimdi tarafsızım kim kimi yerse kazanan insanlık olur.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Bunu yirmi birinci parmağım bile ciddiye almıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Ne bekliyordunuz ki ? Amerikalı olabilir ama sonuçta Ermeni tohumu. Onlar anlamaz insanlıktan, iyilikten. Gitsin o koca çanağını göstersin cümle aleme. Bir kabiliyeti, sıfatı olmadığı için mabadıyla gündeme geliyor ki zaten hiç güzel bir kadın da değil. Çıksın bakalım bi 0 makyajla, sade kıyafetlerle. Kimse bakmaz yüzüne. Bizim kızlarımız ondan kat kat çok güzel. Netice itibariyle Kardashan’ı takmıyoruz, sallamıyoruz. O kim ya !

Gerekvarmı
Gerekvarmı
3 ay önce

Canağını gösterdi Dediğin kişi kendi vatanına 1 melyon dolar bağışlamış

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Elton john ve Cardi b özür dilediler ermenistanı destekledikleri için

" Kim Kardashian sosyal medyada boykot ediliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kim Kardashian sosyal medyada boykot ediliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kim Kardashian sosyal medyada boykot ediliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  2. 2 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  3. 3 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  4. 4 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  5. 5 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  6. 6 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  7. 7 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  8. 8 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  9. 9 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  10. 10 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı