Okunma

Kimlik Bilgilerimiz Çalındı!


03 Nisan 2016 Pazar 14:10
Kimlik Bilgilerimiz Çalındı!

Başlık hatalı değil. Maalesef, üzülerek haber veriyoruz ki Türkiye’de yaşayan, yaklaşık 50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgileri, dünyaya sızdırılmış durumda.

Hackerların hem Türkiye’ye hem de ABD’ye mesajları var. Öncelikle şunu demişler: “Kim derdi ki gerici ideolojiler, kayırmacılık, ve yükselen din aşırıcılığı Türkiye’yi savunmasız ve acı çekecek hale getirecek diye?

Hackerlar, sızdırdıkları bilgileri şöyle listeliyorlar:

-TC Kimlik No
-İlk Ad
-Soyadı
-Anne adı
-Baba adı
-Cinsiyet
-Doğduğu şehir
-Doğum Tarihi
-Nüfusa kayıt olunan şehir ve ilçe
-Tam adres

16-04/03/screenshot-6.png

Bu bilgiyi sızdıranların Türklere mesajı ise şöyle:

-Bit shifting bir şifreleme türü değildir.
-Veritabanınızı indeksleyin. Berbat veritabanı işinizi düzeltmek zorunda kaldık.
-Arayüze karmaşık bir şifre koymak, neredeyse hiçbir koruma sağlamaz.
-Erdoğan hakkında bir şeyler yapın! Ülkenizi tanınır hale getirmektense yok ediyor!

ABD vatandaşlarına da şöyle bir mesaj verilmiş: “Donald Trump’ı kesinlikle seçmemeliyiz. Kendisi bir ülkeyi yönetmek adına Erdoğan’dan daha az şey biliyor.”

Umarız kimlik bilgilerimiz yanlış ellere geçmeden internet kaynaklarından silinir.

:: Çalınan kimlik bilgilerimiz hakkında sizin görüşünüz nedir?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

322 yorum - “Kimlik Bilgilerimiz Çalındı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bütün kimlik bilgilerini görebiliyorum. Bu inanilmaz bisey… Yani tam mallik arkadaslar… T.M.C. yani Türkiye Muz Cumhuriyeti.. Bir goril tarafindan yönetiliyor olmamiz da bundan sanirsam…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Işid'i de tüm dünya eleştiriyor. O halde en çok ve en iyi iş yapan İşid olmalı senin kafa yapına göre.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan parali troller her yerde buraya da gelmisler. He yavrum ulkemizin onunu kesmek istiyorlar bizi cekemiyorlar kiskananlar catlasin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ohohw

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sistemden sızma, hacklenme vs bunların hepsi uydurma. 2008-2009 yılında bilgiler bazı siyasi yapılar tarafından servis edildiği artık biliniyor. Savcılığın incelmesiyle bulunur umarım. MERNİS gibi sistemde herhangi bir problem olmadığı ve güvenirliği tekrar vurgulandı. Konuyu başka yerlere çekmeyelim. Hali hazırda soruşturma var.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  En önemli bilgiyi alamamışlar malum gelişmiş bir güvenlik sistemimiz var ya anne kızlık soy ismi 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Nerede sitede

 8. SDN Okuru dedi ki:

  CİLT NO İLE SERİ NO'SUNU BİLİYORSAK ÖNEMLİ DEĞİL

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İyice ele ayağa düştük bu nedir ya

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Evet ya 2003 öncesi ne güzeldi memleket. Hele ki Gölcük depremi sonrası, güllük gülistanlıktı ülke. Bir bolluk bir bereket almış başını gitmişti. O nisan devalüasyonları vs. ne güzeldi. Tansu ablamız çok süper ekonomi yürütürdü, hele ki m.yılmaz döneminde öyle bolluk oldu ki, adam kumara başladı az para tüketebilmek için. 2010 dan önce hiç şehit gelmezdi. Terör bitti idi tamamen (şimdi şehitsever geçinenler o zamanlarda teröristseverdi ama olsundu ya iktidarda yobaz dinci makarnacılar yoktu nasılsa). O kadar zekidir ki bizim solcular, ak parti ile dini bir tutarlar. (İçses: sorsan, ama bizde müslümanız, olmadı hümanistiz. Size hakaretleri yağdırıyoruz ama siz insandan saymadığımızdan. ). Sormadan söyleyeyim, sizin gibi ot kafalılar, insanların din özgürlüğüne dil uzattıkça, açlıktan nefesimiz koksa, hazineyi hamudu ile yutsa bu adam o oyu alacak. Neymiş yaşanmazmış bu ülkede. Bizi zamanında irana arabistana yollardınız. Hayde o zaman yunanistana, rusyaya. Kutuplaşmanın babasını yapan sizlersiniz. Ne oldu, iktidarınız elden gidince mi dank etti kutuplaşma. Anlamazsınız zaten ya bunları, öyle bir ümitle de yazmıyorum gerçi. Benimkisi şerh düşme.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  akp bilgileri çaldırdı vs hüloooğğğğ.
  1) Mernis akp projesi değildir.
  2) Veriler mernisten değil seçmen listelerindendir. Muhtarınıza gitseniz de komşunuzun verilerini alabilirsiniz.
  3) Anonymous nasıl ki "national police database" diye milleti sazanladıysa bunlar da türk veritabanı diye milleti sazanlıyor. Anonymousun yayınladığı bilgiler ile birebir aynı bilgiler. Isıtıp ısıtıp koydular önünüze siz de her bi şeyde olduğu gibi bunda da akpye saldırmaktan çekinmediniz. koyun gibi güdülenler siz oldunuz bu sefer, akpliler değil.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  adınıza kredi cikartilir mi? bilmiyorum ama telefon hatti acilabilecegi muhakkak. sik sik kontrol etmek lazim.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar herlesin bilgisi online şu an.
  iştekilerin anne adlarını eski adreslerini söyledim, herkesin yüzünde dehşet.

  Vay senin aile rizeli mi dedim, adam hiç bahsetmemişti..rezalet bi durum, gizlilik sıfır…

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Boşuna uğraşmışlar isteselerdi ben yazardım, bir yerine monte ederdi belki…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  2009 kayıtlarını pişirip pişirip koyuyorlar önümüze.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  hacker nezamandan beri siyaset yada tarih profesörü olmuşta bu konulara el atıyor siz zaten türkiyenin iyi bir yere gelmemesini istediğiniz için böyle yorumlar yapıyorsunuz türklerin bunu anlamadığını sanmayın sözde hacker bozuntuları

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl bakıyoruz buna, benimkini de çalmışlar mı göreyim 🙂

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bakan iddiaların doğru olmadığını söyledi ?

 19. SDN Okuru dedi ki:

  İlk baştaki yorumu yazan arkadaşım çok doğru söylemiş.Bu itlerin sevmediği adam ülkeye yararlı ***** birliğimizi bozmayalım ayrıca inşallah Abdnin başına da trump geçer de ülkeyi bi batırır.Zamanında Atatürkü seviyorlar mıydı?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Gencler ***** enayi degidlir. Tc kimlik nolarla hicbirsey yapilamaz aile sira no cilt no vs olmadan bunu hepimiz biliyoruz. Bir kart acilmaya calissa acilamaz cunku yeterli bilgi yok. Elhamdulillah bundan 2 yil oncede polis datasi hacklenmisti.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Bu olay her ne amaçla yapılırsa yapılsın çok büyük bir skandal. 50 Milyon seçmenin bilgileri açık adresleri vb. tüm bilgileri internette artık her türlü dolandırıcılığa karşı korunmamızda kalmadı. Yapılması gereken bu 50 Milyon kişiye özel yeni kimlik numaraları verilmeli. Yazık gerçekten çok yazık. Futbol takımı gibi parti tutan tipler başınızı öne eğip biraz düşünün her söylenene inanmayın. Aklını kullanmayı bilmeyen milletlerin sonu yokoluştur.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Tarih boyunca türkün türkten başka dostu olmamıştır, nitekim bu halada böyle ve devam edecek. Dış devletler (rusya,abd,(tüm avrupa)) kirli oyunlarını hep bizim üstümüze kurmuşlardır. Çünkü ecdadımız geçmişte adaletin temsilcisi olmuştur, ve türkiye eğer ayağa kalkarsa ecdadımızın yolunda gideceğimizi bilen bu dış devletler bizi batırmak, durdurmak için her kahpeliği yapmayı göze almışlardır ki dünya türklerin islamla yoğrulmuş adaletini tekrar görmesin ve bu dış devletler istedikleri her haltı yesin. O yüzden inanın ki bizim iyliğimizi asla düşünmezler bu kahpeler. yaptıkları her iyiliğin altında bir kahpelik yatar. Nitekim günümüzde dış devletlerin(***** vs.) hepsi gizli yada açık akp iktidarına karşı durmaktadır. BUDA DEMEKTİR Kİ BU ADAMLAR DOĞRU BİR ŞEYLER YAPIYOR ki bu kahpeler bunlara karşı birleşmiş…

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Yanlış ellere geçmeden silinmesi ne demek yahu. Millet çatır çatır indiriyor. Bu laf resmen boş laf olmuş. Polyana okusa, yuh kardeşim ben bile bu kadarını diyemezdim derdi. Herkesin tc kimliği değiştirilse yeridir.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Bugün bu haber gazetelerde de yer aldı SDN daha erken haber yaptığı için tebrik etmek lazım

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaslar daha önceki iktidarları da gordum. O iktidar iyi bu iktidar kötü demiyorum veya tam tersi. Oyun büyük. Abd, ab gibi Türkiye dusmanlari iktidari devirmek ve Türkiye'yi imf'e ve disa bağımlı yapmak icin her turlu kirli oyunu aciktan oynuyorlar artık. Gençler aklınızı basiniza alin. Darboğazdan gecene kadar birlik olun hic degilse. Ortadogu halkini mezheplerle birbirlerine dusurduker. Turkiyeyi de sağ, sol kavgasiyla eskiden oldugu gibi yine birbirlerine dusurmeye calisiyorlar. Hepimiz ayni gemideyiz. Lozani, montroyu unutmayin kendinize gelin. Teror ile halki bezdirmeye calisiyorlar. Kim bunlar silah tuccarlari, uyuşturucu tuccarlari. Neredeler. Rusya, abd, almanya vs. Siyaseti iyi takip edin. Takim tutar gibi parti tutmayin.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar benim ülkemi benden çok düşünüyor erdoğanın işini bitirin diyor vay arkadaş ne akıllı hackerlar bunlar vay vay… Bu tür bilgiler internete bağlı olmayan devlet networklerinde saklanır eskiden parayla satılan bilgilerdir sasirmam yani

 27. SDN Okuru dedi ki:

  ya arkadaş bari teknoloji sitesinde siyaset yapmayın

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Eyy dostlar şunu unutmayın Kafir topluluklar ne derse tam tersini yapmak gerekir çünkü onlar asla ve asla ne İslamın nede İslamın sancaktarligini yapan bizlerin TÜRK MİLLETİNİN iyiliğini istemezler. Dost görünür hep kuyu kazarlar. Kimlik bilgimide alsın annesine versin o bilir yapacağını

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Uyarıyı aldım adamlar haklı tavsiyelerini dinliycem. yalnızca aptallar gerçeği görünce yalan ile savunma yapar.

" Kimlik Bilgilerimiz Çalındı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kimlik Bilgilerimiz Çalındı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kimlik Bilgilerimiz Çalındı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "