Okunma

Kimse 3D TV İstemiyor


23 Aralık 2010 Perşembe 15:26
Kimse 3D TV İstemiyor

2010 yılında teknolojinin görsel alanında karşımıza çıkan en büyük gelişmelerden biri 3D görüntüler oldu. Önceleri sadece sinema salonlarında karşımıza çıkan 3D görüntüler, daha sonra 3D TV‘lerle evlere adım attı. (3D TV’ler Hakkında Her Şey)

Ancak, yıl boyu yapılan reklamlar ve pazarlama çalışmalarının çok da etkili olmadığı, insanların 3D TV modellerine ilgi göstermediği ortaya çıktı.

Display Search adlı pazar araştırma şirketinin yaptığı çalışmaya göre 2010 yılında satılan tüm televizyonların sadece %2‘sini 3D TV modelleri oluşturacak.

Avatar’dan sonra kayda değer 3D film çıkmadı

İçerik Yok

Televizyon satışlarının genel olarak artmasına rağmen 3D TV’lerin ilgi görmemesinin ardındaki en büyük sebep olarak içerik eksikliği gösteriliyor.

Avatar’dan sonra kayda değer hiçbir 3D filmin çıkmaması. Animasyonlar dışında diğer film türlerinde çok fazla 3D örneğin olmaması ve bunların Blu-ray‘lerinin piyasaya çıkmaması 3D TV‘lerde izlenecek bir şey olmamasına yol açtı. 3D yayın yapan kanal sayısının da bir elin parmaklarını geçmediğini söylemek gerek.

Bunun dışında 3D görüntü formatlarının çeşitlenmesi, gözlüksüz modellerin ortaya çıkmaması, bütün bunlara rağmen fiyatların çok yüksek olması da kullanıcıları soğuttu.

Tüm bunlar kısa sürede değişmezse, 3D TV’lerin önümüzdeki sene ne yapacağını kestirmek çok zor gözüküyor.

:: Siz bir 3D TV istiyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kimse 3D TV İstemiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kimse 3D TV İstemiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kimse 3D TV İstemiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "