Okunma

Kinect’in Korumasını Kırdılar


08 Kasım 2010 Pazartesi 12:30
Kinect’in Korumasını Kırdılar

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan yeni nesil oyun kontrol sistemi Kinect, üç gün içerisinde hacker’ların hışmına uğradı.

Microsoft‘un büyük bir yatırım sonucunda geliştirdiği sistem el hareketleri sayesinde hiç bir tuşa basmadan Xbox 360 konsolunun kontrol edilmesini sağlıyordu.

 

#y3/f5b3f002cb474e701a7c7efa23ecd415.flv#

 

Artık Kinect Bilgisayardan da Kullanılabiliyor

 

Firmanın konsol satmak için elindeki en büyük koz olan bu cihaz, Johnny 5 adlı hacker tarafından tüm cihazlarda çalışacak şekilde tekrar düzenlendi. Johnny 5 cihazın yazılımsal sistemini açık kaynak koda açık hale getirdi.

Hacker’ın yayınladığı videoda algılama sisteminin bilgisayarda da çalıştığını görebilirsiniz. Johnny 5’in duyurularını yaptığı sayfaya bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

:: Sizce Microsoft bu tarz kırılma yöntemlerine karşı yeni bir önlem alacak mı?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kinect’in Korumasını Kırdılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect’in Korumasını Kırdılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect’in Korumasını Kırdılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "