Okunma

Kinect ile World Of Warcraft Keyfi!


31 Aralık 2010 Cuma 17:30
Kinect ile World Of Warcraft Keyfi!

Kuzey Kaliforniya Üniversitesi Araştırmacısı Even Suma ve dahi saz arkadaşları, Microsoft Kinect’i, dünyanın en popüler MMORPG oyunu World of Warcraft’a uyarlamayı başardı.

 

 

Ateş Toplarını, El Hareketlerinizle Fırlatın

Bu başarının arkasında açık kaynak kodlu Framework uygulaması OpenNi, Flexible Action isimli yazılım ve Kinect’i USB girişine uygun hale getiren, FAAST araçları bulunuyor. Bunlar sayesinde, el ve vücut hareketleri ile büyü yapmak, kılıç sallamak ve kalkan kullanmak mümkün hale geliyor.

Suma, konuyla ilgili, “Yazılımımız, Kinect ve insan iskeleti arasında iletişim sağlıyor. Yaptığınız tüm hareketler hesaplanıyor ve ekrana doğrudan yansıyor. Aynı zamanda sanal bir klavye kullanabiliyor ve ayarları, gönlünüzce değiştirebiliyorsunuz.” açıklamasını yaptı.

Siz de Başarabilirsiniz

FAAST araçları ile diğer uygulamalar yüzde yüz açık kaynaklı yazılımlar ve bu bağlantıdan indirilebiliyorlar. Sitede gerekli tüm yazılımlar ve kullanım kılavuzları mevcut. Uygulamalar, başka yapımlara da uyarlanabilinecek seviyede. Eğer, elinizdeki bir Kinect seti ve World of Warcraft varsa, kesinlikle denemeye değer diye düşünüyoruz.

 

 

:: Araçları kullanıp, WoW’u Kinect ile oynamak ister misiniz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kinect ile World Of Warcraft Keyfi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect ile World Of Warcraft Keyfi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect ile World Of Warcraft Keyfi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "