Okunma

Kinect’in Siyahilerle Sorunu Var!


04 Kasım 2010 Perşembe 19:10
Kinect’in Siyahilerle Sorunu Var!

Bu sabah itibariyle Microsoft‘un uzun süredir merakla beklenen Xbox 360 eklentisi Kinect, Kuzey Amerika‘da satışa sunuldu. Kinect’e akın eden kullanıcılar, cihazı satın alıp bir heyecanla evlerine döndü.

Günün ilerleyen saatlerinde ise Microsoft’un ilgili departmanında bir takım şikayetler göze çarptı. İki siyahi kullanıcının şikayetinden sonra Kinect’te oldukça ilginç bir sorun tespit edildi.

 

 

Kullanıcı şikayetlerine göre Kinect’in kullanıcıların yüzünü tanımlama aşamasında siyahi insanlar sıkıntı çekiyor. Sistem iki siyahi kullanıcının yüzlerini tanımlayamadı. Aynı sorun el ve kol tanımlama aşamalarında ise yaşanmıyor.

Bu iki kullanıcı defalarca denemesine rağmen sorunu aşamadığını belirtti. Bu sorun siyahi kullanıcıların Kinect olmasına engel olmuyor. Zira aynı işlemi manüel yöntemlerle halledebiliyorlar.

Şimdi Kinect meraklıları Microsoft’tan konuyla ilgili bir açıklama bekliyor.

:: Kinect’in bu sorunu sizce ürünün satışlarında olumsuz bir etkiye sebep olur mu?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kinect’in Siyahilerle Sorunu Var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect’in Siyahilerle Sorunu Var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect’in Siyahilerle Sorunu Var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "