Okunma

Kinect’le Ne Kadar Kalori Yaktığınızı Görün


11 Temmuz 2012 Çarşamba 06:37
Kinect’le Ne Kadar Kalori Yaktığınızı Görün

Microsoft, Kinect sahipleri için güzel bir uygulamalayı Xbox Live üzerinden yayınladı. Kinect PlayFit isimli uygulama ile artık Kinect, siz oyun oynarken (tabii ki Kinect oyunları) bir yandan harcadığınız kaloriyi hesaplayacak. Kinect PlayFit ekranından da kaç oyun oynadığınızı, toplamda ne kadar kalori yaktığınızı görmek mümkün olacak.

Bu işlemi yapabilmek için Kinect‘in sadece “fitness” oyunlarını oynamak gerekiyordu. Oyunların kendi menülerinde yer alan kalori tablosundan sırf o oyunda ne kadar kalori yaktığımızı görebiliyorduk. Şimdi ise bunu Xbox’ın kendi menüsünden takip etmek mümkün. Şimdilik bütün oyunlarda desteklenip desteklenmeyeceği bilinmiyor. Ancak yine de Kinect Star Wars oynarken de yaktığımız kaloriyi görmek güzel bir ayrıntı olacak.

Ekstra teşvik edici uygulamalar ile oyuncuların daha fazla kalori yakmasının da sağlanacağı belirtiliyor. Açıkçası ülkemizde de başlatılmış olan obezite karşıtı projenin bir ayağı da Kinect olabilir ne dersiniz?

Kinect PlayFit dün akşam itibariyle Amerika hesapları için yayımlandı. Avrupa dahil tüm bölgelere ise bu hafta içerisinde yayımlanacağı belirtildi.

:: Kinect PlayFit sistemini nasıl buldunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kinect’le Ne Kadar Kalori Yaktığınızı Görün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect’le Ne Kadar Kalori Yaktığınızı Görün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect’le Ne Kadar Kalori Yaktığınızı Görün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "