Kingdom Hearts karakteri Axel hakkında 10 şey


28 Mart 2021 Pazar 22:00
ABONE OL
Kingdom Hearts karakteri Axel hakkında 10 şey

Kingdom Hearts, Axel de dahil olmak üzere serilerde birçok harika karaktere sahipti. Disney ve Square Enix işbirliğinin sonucu olarak oyuncuları cezbeden karakterler ortaya çıkmıştı.

Axel karakteri seri boyunca öne çıkan kişiliklerden biri oldu. Bu nedenle yeni oyuncular karakterin geçmişini merak ediyor. Biz de bu merakı ortadan kaldırmak için bilmeniz gerekenleri derledik. İşte oyuncuların Axel hakkında bilmesi gereken 10 şey.

Tüm yönleriyle Axel karakteri

Radiant Garden’da büyüdü

Axel gençken Lea olarak biliniyordu ve serinin en önemli dünyalarından biri olan Radiant Garden‘da yaşamıştı. Kairi, Ansem, Leon ve Aerith gibi birçok orijinal ve Final Fantasy karakteri burada hayat buldu. Ancak Lea onları o kadar iyi tanımıyordu. Zamanının çoğunu en yakın arkadaşı İsa ile geçiriyordu.

O ve Isa denek X’i buldu

Lea ve Isa sık sık Radiant Garden‘daki Hollow Bastion kalesine gizlice girmeye çalışırlardı. Sonunda içeri girdiklerinde, üzerinde deneyler yapılan gizemli bir kızla karşılaştılar. Kim olduğu bilinmiyordu. Yalnızca denek X olarak biliniyordu. Birçok hayran ise onun Union X’ten Skuld olduğunu düşünüyor. Lea ve Isa onu kurtarmaya kararlıydılar ve Radiant Garden’ın kralı Ansem the Wise‘ın çırakları oldular. Ancak o kaybolmuştu ve ikisi onu 10 yıldır görmemişti.

XIII Örgütü’nün üyesi oldu

Ansem‘in diğer çıraklarından biri olan Xehanort liderlerine ihanet ettikten sonra XIII Örgütünü kurdu. Lea ve Isa’da dahil olmak üzere Ansem’in tüm çırakları gruba katıldı. Böylece orijinal isimlerin harflerini değiştiren ve Lea’yı Axel’a çeviren bir X eklenerek yeni isim sahibi oldu.

O ve Saix, Denek X’e ne olduğunu öğrenmek için rollerini çok uzun süre iyi oynamaları gerektiğini biliyordu.

Bir antagonist olarak tanıtıldı

Kingdom Hearts Axel

Kingdom Hearts Axel

Chain of Memories, Axel’in ortaya çıktığı ilk oyun oldu. Bu oyun, orijinal serinin doğrudan devamı niteliğindedir. Sora, Donald ve Goofy , örgütün ikinci üssü olan Castle Oblivion’a gittiler ve Axel de onlardan biri olmak üzere gruptaki bazı üyelerle karşılaştı. Örgüt, kahramanlık üçlüsüyle savaştı, bu yüzden Axel bir düşman gibi görünüyordu.

Örgütün içerisindeki hainleri yendi

Castle Oblivion‘a giden örgütün diğer üyeleri  Marluxia, Larxene, Vexen, Zexion ve Lexaeus‘du. Axel, aralarında hainlerin olduğunu öğrendi. Gruba ihanet etmeyi planlayanlar yalnızca Marluxia ve Larxene olsa da, Axel geri dönen tek kişiydi. Marluxia ve Larxene’i kandırmak için onların yanındaymış gibi davrandı. Vexen’i diri diri yaktı. Ayrıca Riku Replica’nın Zexion’u yenmesini sağladı. Lexaeus gerçek Riku tarafından yenildi ve Sora, Donald ve Goofy böylece hainleri yendi.

En iyi iki arkadaşı Roxas ve Xion oldu

Roxas ve Xion, Axel ile Oblivion Kalesi‘ne gitmeden önce örgüte katıldı. Bir süre Roxas’ı tanıdı ama üçü, Axel’in dönüşünden sonra her gün takılmaya başladı. Örgütün gönderdiği günlük görevleri tamamladıktan sonra Twilight Kasabasında buluşur ve birlikte dondurma yerlerdi. Ancak, Roxas ve Xion , Sora‘nın iki  parçasıydı ve bütün olmaları için onlara ihtiyacı vardı. Ona döndüklerinde Axel ile arkadaşlarını kaybetti.

Bir kalbi olduğunu anlamaya başladı

Örgütteki tüm üyeler, kalpleri olmadığına inandırıldı. Ancak bu, Xemnas‘ın onları Xehanort‘a dönüştürmek için söylediği bir yalandı. Asıl amacı buydu.

Keyblade savunucusu oldu

Sora ve  Riku‘nun Ustalık İşareti sınavı bittikten ve Usta Yen Sid’e Axel hemen yetişeceğini söyledi. Onlara artık bir anahtar bıçağı da kullanabileceğini gösterdi. Ancak yine de öğrenmesi gereken çok şey vardı ve kılıcı kullanmakta güçlük çekiyordu. Bu yüzden oyunun sonuna kadar kılıcı kullanmamıştı. O zamandan beri gelişti ama çoğu arkadaşı kadar yeteneği yoktu.

Kairi ile çalıştı

Axel ve Kairi ilk karşılaştıklarında anlaşamadılar. Ona çok kötü davrandı. Değiştiğini öğrendiğinde şaşırdı. Bununla birlikte, Kairi aynı zamanda daha yeni keyblade kullananlardan biri olduğu için, Usta Yen Sid, Merlin ile birlikte eğitim için gönderdi. Bu süre zarfında, yaptıkları şeyler için hala kötü hissederken birbirine daha da bağlandılar ve yakın arkadaş oldular.

Arkadaşlarıyla yeniden bir araya geldi

Kingdom Hearts IIIün sonunda  Axel ve yeni yoldaşları, Örgüt XIII’e karşı savaştı. Bu savaş sırasında, hayranlarının yıllardır istediği ve sonunda görmekten heyecan duyduğu Roxas ve Xion geri döndü. Yenildikten sonra kendini terk edilmiş hisseden ve yeni arkadaşlar edindiği için Axel’i kıskandığını itiraf eden Saix‘e karşı savaşmak zorundalar. Hayranlar ise artık Denek X’i bulacağını umuyorlar.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Kingdom Hearts karakteri Axel hakkında 10 şey konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kingdom Hearts karakteri Axel hakkında 10 şey ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kingdom Hearts karakteri Axel hakkında 10 şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme