Okunma

Dizüstüne Yüksek Performanslı Bellek


19 Haziran 2011 Pazar 19:00
Dizüstüne Yüksek Performanslı Bellek

Kingston’un geliştirdiği ve HyperX ailesinden gelen bu yeni bellek ilk olarak yüksek frekans değeri ile ilgi çekiyor. 2133 MHz’de çalışan bu bellek 1.5 Volt’luk bir gerilim değeri ile besleniyor.

Bu tarz bellekler yüksek bir zamanlama değerine sahipler. Belleklerde bu değerin düşük olması bir avantaj. Kingston’un bu serisi, 9-11-9-27 zamanlama değeri ile çalışıyor. Yani farklı belleklerle kıyaslanıldığında ekstra bir avantaj veya fark yaratmıyor.

Ürünün en büyük farkı ise hiç kuşkusuz ki çalışma frekansı ve düşük güç tüketimi.

Kit olarak satılan (2 x 2 GByte) bu bellekler KHX2133C9S3K2-4GX model numarasına sahip. Ürünlerin fiyatı henüz belli değil.

Bu bellek modülü Intel’in Core-i-2000 (Sandy Bridge) serisi işlemciler için tasarlandı. Belleklerin çalışacağı anakart mutlaka Intel’in Extreme Memory Profile (XMP) teknolojisini desteklemeli.  

Bu esasında çok önemli bir özellik çünkü anakartın BIOS’u, belleklerin XMP profillerini okuyup doğru zamanlamayı ayarlıyor. Bu da sistemin maksimum performansta çalışmasını sağlıyor.

:: Dizüstü bilgisayarınızın belleğini yeterli buluyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Dizüstüne Yüksek Performanslı Bellek”

  1. lord87 dedi ki:

    olmadı masaüstü al hepten kurtul, bellekdeki frekansa bak bee ama ilerde bu da yetmez olacak.

  2. zebaniselo dedi ki:

    İsterse 4000mhz ***** şuankilere anca yetiyor,2000 mhzi masaüstü anakartlar anca destekliyor,bu ramlari hiçbir o.c, ince ayar özelliği açık olmayan günümüz laptoplarında nasıl kullanı***** de bi yere kadar.

" Dizüstüne Yüksek Performanslı Bellek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dizüstüne Yüksek Performanslı Bellek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizüstüne Yüksek Performanslı Bellek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "