Okunma

Kingston, ESET ve ClevX ile İş Ortağı Oldu


12 Aralık 2012 Çarşamba 11:58
Kingston, ESET ve ClevX ile İş Ortağı Oldu

Kingston, yaptığı açıklamayla mevcut ve gelişen kötü amaçlı yazılımlara karşı yüksek performanslı güvenlik çözümleri geliştiren ESET ve farklı pazarlara ve uygulamalara seslenen yenilikçi mobil ve güvenlik çözümleri odaklı IP teknolojileri geliştirme ve lisanslama şirketi ClevX ile gerçekleştirmiş olduğu iş ortaklıklarını kamuoyuyla paylaştı.

Bu işbirliği ile ESET’in geliştirdiği taşınabilir proaktif casus kod önleyici (anti-malware) yazılımı ile desteklenen ClevX DriveSecurity teknolojisi, artık Kingston’ın güvenli DataTraveler 4000 (DT 4000) ve DataTraveler Vault Privacy (DTVP) USB Flash sürücülerinde de kullanılıyor.

Kingston’ın kurumsal klasmanda yer alan DT4000 ve DTVP sürücüleri, şimdi ESET’in sezgisel anti virüs teknolojisiyle güçlendirilen ClevX DriveSecurity teknolojisi ile ihtiyaca göre özelleştirilebiliyor.

USB bir kez bağlandıktan ve şifre girildikten sonra, ESET güvenlik motoru, sürücüyü casus yazılımlara karşı taramaya başlıyor. Sistemde yerleşik antivirüs yazılımlarıyla bir çakışmaya neden olmadan taşınabilir sürücüyü truva atları, solucanlar, kök yazılımlar ve virüslere karşı taramadan geçiriyor ve eğer kötü niyetli bir kod bulursa kullanıcıyı anında uyarıyor. İnternet bağlantısı sağlandığı an ise otomatik olarak saat başı yazılım için gerekli güncellemeleri yapıyor.

:: Kingston’ın yeni hamlesi sizce gerekli ve başarılı olmuş mu?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kingston, ESET ve ClevX ile İş Ortağı Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    başarılı… gerçektende bu konuda sıkıntı çektiğim olmuştu :/ iyi bir adım olmuş.

" Kingston, ESET ve ClevX ile İş Ortağı Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kingston, ESET ve ClevX ile İş Ortağı Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kingston, ESET ve ClevX ile İş Ortağı Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "