Kırılmalara karşı dayanıklı ekran: Gorilla Glass Victus


23 Temmuz 2020 Perşembe 18:30
Kırılmalara karşı dayanıklı ekran: Gorilla Glass Victus

Akıllı telefonlarda karşılaşılan en büyük sorunlar arasında yer alan ekran kırılmaları için Corning’ten yeni Gorilla Glass Victus geliyor. Çizilmelere ve yüksekten düşmelere karşı dayanıklılığı artırılmış olan camın tanıtım videosunda sınırlar iyice zorlanıyor ve Gorilla Glass Victus‘un dayanıklılığı gözler önüne seriliyor.

Gorilla Glass Victus çok güçlü olacak

Alacağınız bir sonraki Samsung telefon ya da iPhone Corning imzalı Gorilla Glass Victus ile karşınıza çıkabilir. Şirket, yeni camını yaklaşık iki metreden düşmeye karşı daha dayanıklı hale getirdi bu sayede kullanıcılar telefonlarını yere bile düşürse zarar görmeyeceğini aktarıyor.

Yere düşen telefonlar biraz da uç bir senaryo, daha gerçekçi olalım: Telefon ekranlarının çizilmesi pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında yer alıyor. Özellikle iPhone 11’de yaşanan mikro çizikler kullanıcıların canını sıkıyor. Gorilla Glass Victus ile birlikte telefonların çizilmesi sorunu da ortadan kalkacak deniyor.

Gorilla Glass Victus-00

Corning’in Gorilla Glass’ın 2014’teki Gorilla Glass 3’ten bu yana anahtarlar ve madeni paralar ile çizildiği bir gerçek. Hatta bazı raporlara göre Gorilla Glass 4 bazı testlerde aslında çok daha kötü performans gösterdiği söyleniyor.

İş Gorilla Glass 5’e gelince biraz daha iyi performans görüyor olsa da yine de ortalama bir performans sunuyor. Beklentilerini Gorilla Glass 6’ya bırakanlar ise hayal kırıklığı yaşamıştı, çünkü yine beklenen performans karşılanmıyordu. Şirket işini şansa bırakmıyor ve yeni ekranı için beklentileri oldukça yükseltiyor.

Hatta şirket Gorilla Glass Victus’un, Gorilla Glass 6’ya göre iki kat daha az çizildiğini söylüyorken, camın kırılmalara karşı direncini de dört kart artırıyor. Yani en azından şirket bu şekilde söylüyor ve telefonun iki metreye kadar düşmelere karşı da oldukça dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor.

Yeni ekranı ilk kullanan teknoloji devinin Samsung olması bekleniyor. Samsung önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülecek ilk cihazında bu ekranı kullanacağı aktarılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Bu müthiş haber işte.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Goril Graz altıdan sonra sayı olarak yedi gelmesi gerekiyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

temperli camı takınca daha fazla dayanıyor zaten çokta önemli değil

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Pürüzsüz zeminde test etmekle olmaz o iş, düşür bakayım kaldırım taşının üstüne nasıl tuzbuz oluyor. Anca reklam

" Kırılmalara karşı dayanıklı ekran: Gorilla Glass Victus konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kırılmalara karşı dayanıklı ekran: Gorilla Glass Victus ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kırılmalara karşı dayanıklı ekran: Gorilla Glass Victus ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi