Kirlileri bulaşık makinesine yerleştiren ev robotu


13 Ocak 2021 Çarşamba 06:00
Kirlileri bulaşık makinesine yerleştiren ev robotu

Robot süpürgelerden çok daha akıllı ve pek çok görevi yerine getirmek için tasarlanan Samsung’un yeni ev robotları oldukça iyi görünüyor. Tasarımsal açıdan çok estetik durmayan bu robotlar kabiliyetleri noktasında etkilemeyi başarıyor. Ev robotu Samsung Bot Hardy evi temizlemenin ötesinde kadehinizi de tazeleyebiliyor.

Yeni nesil ev robotu Samsung Bot Hardy 

Samsung birkaç robot modelini tanıttı. Onlardan birisi olan Bot Handy, kabiliyetleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bulaşık makinesine kirlileri yerleştiren cihaz aynı zamanda gerektiğinde başka işler de yapabiliyor. CES’in vazgeçilmez teknolojilerinden olan robotlar, boy göstermeye başladı. CES 2021’de ise dikkat çeken ev robotu hamlesi Samsung tarafından geldi.

Sanal etkinliğinde robotunu kısa bir tanıtım videosu ile tanıtan Samsung, farklı dokunuşlar yapmış. Öncelikle Samsung üç yeni robot tanıttı. Bu robotlar evdeki dağınık eşyaları toplayabiliyor. Bunun yanı sıra kişisel asistan olarak da verilen komutları uygulayabiliyorlar. Robotlardan şu anda yalnızca birisi ABD’de satışa çıkacak. Güvenlik kamerası bulunan bu robot, süpürge işlevi görüyor.

ev robotu Samsung Bot Hardy 

Ev teknolojileri geliştirmeye odaklanan Samsung, bu kapsamda insanların daha fazla evde vakit geçirdiği 2020 yılına ithafen gelişmiş ev robotlarını tasarlamış. Samsung robotlarına yapay zeka desteği vererek, kendi kendilerine hareket etmelerini sağlıyor.

IoT tarafına yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Güney Kore merkezli şirket, bu noktada cihazların birbiriyle etkileşimine vurgu yapıyor. Telefon ekranlarına bağlı kalınmaması adına cihazlara eklenen mikrofonlar sayesinde sesli komut teknolojisinin gelceğine vurgu yapan Samsung, Bot Handy’i bu amaçla tasarlamış.

ev robotu Samsung Bot Hardy--

Bu robot yerden daha yüksekte duran nesneleri örneğin bir rafa uzanarak, alabiliyor. Bu ürünlerin cinsine göre de ne kadarlık bir sıkma kuvveti ayarlayacağını biliyor. Yapay zeka ile donatıldığı için oldukça kolay bir şekilde verilen komutları yerine getirdiği aktarılan robotun farklı boyutlar ve işlevlerde kameralara sahip. Farklı bir tasarıma sahip olan bu robot şu an için geliştirilme aşamasında.

Bot Handy dışında duyurulan diğer robotlar:

JetBot 90 AI Plus : LiDAR ve 3D sensörlere sahip olan bu yeni elektrikli süpürge en iyi temizleme çözümünü sunmak için geliştirildi.

Samsung Bot Care : Robot asistan olarak da adlandırılan bu cihaz, günlük egzersizlerinizi ve randevularınıza hatırlatmanın yanında evdeki günlük işlere yardımcı olmak için tasarlandı.




yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Kirlileri bulaşık makinesine yerleştiren ev robotu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kirlileri bulaşık makinesine yerleştiren ev robotu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kirlileri bulaşık makinesine yerleştiren ev robotu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  2. 2 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  3. 3 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  4. 4 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  5. 5 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  6. 6 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  7. 7 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  8. 8 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  9. 9 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  10. 10 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!