Okunma

Kısa Mesaj 19 Yaşında


04 Aralık 2011 Pazar 18:25
Kısa Mesaj 19 Yaşında

İletişimde adeta devrim niteliği taşıyan yazılı mesaj servisi, insanlık tarihinin en büyük yeniliklerinden biri kabul ediliyor.

Öyle ki, günümüzde neredeyse sesli görüşmelerden daha popüler ve  etkin hale geldi. İşte bu derece öneme sahip kısa mesaj dün 19 yaşına bastı.

3 Aralık 1992 tarihinde gönderilen ilk mesaj, Neil Papworth tarafından Birleşik Krallık’taki ağ vasıtasıyla iletildi. “Mutlu Noeller” yazılı mesajın alıcısı ise Orbitel 901 kullanan Richard Jarvis‘ti.

Aslında 27 yıl önce bir Fransız-Alman ortak şirket çalışanları Friedhelm Hillebrand ve Bernard Ghillebaert tarafından geliştirilmeye başlanan SMS fikri, 1992 yılında hayata geçirildi.

İlerleyen teknoloji ile daha profesyonel ve sade bir sisteme kavuşan servis, şu sıralar şirketlerin en çok kazanç elde ettiği alanların arasında yer alıyor.

:: Kısa mesaj servisini ne derece kullanıyorsunuz? Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kısa Mesaj 19 Yaşında”

  1. aslanx dedi ki:

    Arkadaşlar
    Kısa mesaj, cep telefonunda konuşmadan sonra en önemli işlev.

  2. justsetmefree dedi ki:

    160 değilde 1600 karakter olsaydı iyiydi.

" Kısa Mesaj 19 Yaşında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kısa Mesaj 19 Yaşında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kısa Mesaj 19 Yaşında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "