Okunma

Kısa Mesajları Kontrol Altına Alın


04 Eylül 2009 Cuma 08:20
Kısa Mesajları Kontrol Altına Alın

Mobil cihazlarınıza gelen kısa mesajlar, bazen çok önemli kişisel bilgileri içerebilir. Bu gibi durumlarda mesajların telefonda kalması pek güvenli değilse LOK-Sms  bu noktada devreye giriyor.

Bir kısa mesaj kayıt uygulaması olan yazılım, mesajlarınızı bir txt dosyası halinde saklıyor. Belirlediğiniz ayarlara göre, gelen mesajları doğrudan E sürücüsünde yer alan “LOK–tarih-saat.txt” isimli txt dosyasına kaydeden yazılım, mesajı da Symbian’ın gelen kutusundan silmeyi ihmal etmiyor.


Yedek dosyasındaki mesajlar oldukça başarılı bir şekilde gönderen numarası, tarih, saat gibi bilgiler korunarak kayıt altına alınıyor.

Hem mesajların yedeklenmesi hem de meraklı gözlerden saklanması konusunda oldukça başarılı bir uygulama olan yazılım, geriye dönük olarak kurulumdan önce gelen mesajları da tek tıkla yedekleyebilme özelliğine sahip.

Program mShell tabanlı olduğundan kullanmak için öncelikle buradaki linkte yer alan mEnvironment isimli sis dosyasını kurmanız gerekmektedir. Sonrasındaysa uygulamayı yükleyerek tüm S60 3.Sürüm cihazlarla kullanmaya başlayabilirsiniz.

:: Mesajlarınızın yedeğini alıyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kısa Mesajları Kontrol Altına Alın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kısa Mesajları Kontrol Altına Alın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kısa Mesajları Kontrol Altına Alın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "