Okunma

Kışa Özel iPhone Uygulaması


22 Aralık 2010 Çarşamba 19:30
Kışa Özel iPhone Uygulaması

Kapasitif dokunmatik ekranlı cihazlar, ekran yüzeyindeki elektriksel şarjdaki dalgalanmalara duyarlı olarak çalışmaktadır. Bu nedenle bu tür dokunmatik ekranlara elektriği yansıtmayan bir cisim ile temas ettiğinizde ekranda hiçbir değişikliğin yaşanmadığını görürsünüz.


NoseDial hayli ilginç bir uygulama.

Eldiveninizi Çıkarmanız Gerek Yok!

Sistemin daha da hassas tepkiler verebilmesinin odağında da işte bu mantık yatmaktadır. Özellikle kış aylarında eldiven ile ekrana dokunduğunuzda ekranın tepki vermediğini görmüşsünüzdür. Kullanıcıların buradaki sorununu yaratıcı bir yolla çözmek isteyen bir geliştirici, bu hususa ilişkin bir yazılım geliştirmiş.

NoseDial isimli iPhone’a özel uygulama, eldiveninizi çıkarmanıza gerek kalmadan, acil bir durumda istediğiniz bir kişiyi hızlıca arayabilmenize olanak tanıyor. Peki, NoseDial bu işi nasıl yapıyor?

Uygulama Nasıl Çalışıyor?

Uygulamanın öyle sanıldığı gibi karmaşık bir çalışma mantığı yok. Geliştiriciler, sık görüştüğünüz yahut acil durumda aramak isteyebileceğiniz kişileri özel bir ekranda toplayarak, elinizi kullanmadan arayabileceğiniz bir arayüz oluşturmuş.


NoseDeal ile ekrana 1,2,4,8 veya 16 kişi ekleyebiliyorsunuz.

Burnunuzu Kullanın

Bu arayüz üzerinden burnunuzu kullanarak arama yapabiliyorsunuz. Evet, yanlış okumadınız, burnunuzu ekrandaki aramak istediğiniz kişilerden birine dokundurarak arama yapabileceksinz.

Yazılım ayarlarından rehberden seçebileceğiniz istediğiniz kişi veya kişileri, görüntüleri ile birlikte ekrana getirerek arayabiliyorsunuz. Program, ekranı büyük parçalara bölerek, burnunuzun yanlış bir kişiye temas etmesini de önlemeye çalışıyor.

İndirme Sayfası


Uygulamanın arka plan için farklı doku seçenekleri bulunuyor.

Alman bir geliştirici tarafından tasarlanan uygulamanın Almanca, Fransızca, İngilizce dil desteği mevcut. AppStore üzerinden 0.79€ karşılığında indirilebilen mobil program, iOS 4.0 ve üzeri sisteme sahip cihazlarda çalışabiliyor. Uygulamanın geliştiricisi yazılımın en iyi iPhone 4 ile çalıştığı bilgisini vermiş. NoseDial isimli uygulamanın AppStore bağlantısına burada yer alan adresten ulaşabilirsiniz.

 

:: Sizin bu tür yazılımlara ihtiyacınız oluyor mu?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kışa Özel iPhone Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kışa Özel iPhone Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kışa Özel iPhone Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "